Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is változtassak?

Krisztina27 kérdése:

Szerintetek is változtassak?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a védőnő azt mondta a kóstoltatást mindig szopi előtt csináljam mert úgy jobban fog enni.

Hát most már ott tartunk, hogy megeszik egy egész almát, barackot stb. A probléma, hogy így kevesebbet szopik és félek így a tej idővel csökkenni fog. Szerintem már meg kéne fordítsam és előbb szopiztatni utána enni. Szerintetek

is így lenne a helyes?


2011. aug. 29. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem,hisz pont ez a hozzátáplálás lényege h igy kell szép lassan kiváltani étkezést.tejed meg annyival lesz csak kevesebb amennyi étkezést kiváltottál.
2011. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt mondjàk ha szopit akarsz idôvel kivàltani akkor elôtte kínàld a kicsidet. Ha csak a hozzàtàplàlàs a cèl ès nem akarod hogy ki legyen egy-egy szopi vàltva teljesen akkor csak a tejci utàn kínàld màssal.
2011. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Én is ezen dilemmáztam....6 hónapos volt a fiam, mikor az uzsit már kiváltottuk, és volt olyan, hogy az ebéd után sem akart szopizni, tehát nap közben már csak 3x szopizott....hát ez így nagyon nem tetszett, és féltem, hogy elmegy a tejem, ha csak 2x szoptatok majd, reggel és este.

Pici fiam magától megoldotta a dolgot.Elkezdett kijönni a foga, és visszaállat arra,hogy minden étkezés előtt cicizett.Ez falatot sem volt hajlandó elfogadni cicizés nélkül.

Most 10 hónapos, és nap közben 4-5x szopizik, mellette eszik, amennyit kér.De így is szép adag gyümit be tud vágni, a szopizás már nem olyan laktató neki.

Szóval szerintem semmi baj azzal, ha még szoptatod aztán eteted.

mennyi idős amúgy a babád?

2011. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi, 2x kérdeztem a babád korát:)
2011. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze ki szeretném váltani majd, akkor nem gond, hogy egyre többet eszik? Kicsit bonyolult ez nekem. Csak mert étkezés után van mikor már nem kér cicit mert szerintem jól lakott de még ez szerintem korai mert csak 5hós lesz.
2011. aug. 29. 17:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen korai!5 hónaposan még nem kell étkezést kiváltani!

Szerintem(de ez csak az én véleményem)először szoptasd, aztán kínálj neki ételt.Lehet nem fog belőle sokat enni, de ez így simán mehet még 1-2 hónapig, aztán majd meglátod.

De nálunk még mindig így van, csak nem szopizik olyan sokat, így tud több gyümit, főzeléket enni.

Utolsó voltam

2011. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is hamar rájött h a gyümi jo,és kiváltotta magának az étkezést...ha igy akarta,hagytam.
2011. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem is 5 hósan ez még korai!Előbb szoptasd és utánna kínáld szilárddal!Minden egyes csepp anyatej aranyat ér,örülj,hogy van tejcsid és nehogy a nagy hozzátáplálási tempóban elapadjon a tejed!Ráérsz sztem ha 6 hó után váltasz ki egy étkezést!
2011. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!