Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet eredményesen...

Hogy lehet eredményesen leszokatni másfél éves lányomat a csalapálásról? Tanácsok?

Figyelt kérdés

pár hónapja kezdődött.engem még nem annyira meg az apját sem, de anyósomat főleg, de néha anyukámra is rácsap egyet.

hiába kiabálok megrázom a kezét hogy nem szabad nevetgél és csapkod tovább egyszer úgy rávert anyósom kezére hogy bepirosodott neki..

se szép szó se csúnya szó, semmi nem használ neki

az sem megoldás ha vissza ütök mert szerintem annál jobban csinálja neki ez játék.


mit tegyek?!!!!!!

pedig nem rossz kislány ügyes okos, csak ez a csapkodás..


2011. aug. 30. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Enyém is csinálta, és meg lehet kövezni, bizony rácsaptam a kezére. Hamar leszokott róla.
2011. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Kisfiam is csapkodott egy ideig. En minden aldott alkalommal megfogtam a kezet es mondtam neki, hogy: "nem cspkodunk csak ajaj-ajaj simogatunk" es szepen simogattam az arcomat (vagy amire eppen racsapott) a kis kezevel. Ha a ferjemre vagy a nagyira csapott akkor szinten megfogtam a kis kezet es elmondtam a fent emlitett szoveget es kozben simogattuk a nagyit meg apat stb. Szoltam a ferjemnek is, hogy csinalja ugyan ezt. Most mar magatol simogat. De parszor el kellett ezt jatszani vele. Sosem kiabaltam vagy csaptam a kezere mert igy tenleg jateknak tartja. Erdekes nekik ha felkialtunk vagy hangnemet valtunk hirtelen. Ugy erzik valamit elernek vele. :)
2011. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Az én egy éves fiam is csinálja, móka neki, de olyankor otthagyom. Már leszokóban vagyunk, ilyen módon már több dologról leszoktattam őket, másik (ikrek) harapott egy ideig, ha megharapott egyszerűen letettem, mondtam hogy aki harap nem lehet az ölemben, és otthagytam. Leszokott.

Szerintem anyósod püföléséről leginkább ő tudja leszoktatni a gyereket, neki kell kivívnia nála a tiszteletet. Vagy vedd ki te anyós kezéből a kicsit mikor csapkod, és mond neki nem lehetsz ölben, ha ilyet csinálsz, és tedd a földre. Nem lehet ölben. Lehet hisztizik, tereld el a figyelmét, játszhattok is, csak ne vedd fel, mert itt az a bünti. Megérti már.

2011. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém harapdál. Szerintem figyelmen kívül kell hagyni, ne reagálj rá. Én kipróbéltam már, hogy próbálom mondani, hogy nem szabad, de próbáltam azt is, hogy nevetek rajta. Bárhogy is reagáltam rá, annál jobban csinálta. Már kezd leszokni róla, már csak néha kapja el a haraphatnék. Egyszerűen úgy teszek, mintha nem is venném észre. Ez igen nehéz, mert nagyot tud harapni.

A másik amit csinál a markolászás. Folyamatosan vágom a körmét, de mindhiába. Felvesszük a kislányomoat és ahol ér, elkezd markolászni. Folyamatosan, elengedi, majd újra belemarkol a nyakamba, karomba. Először ettől is próbáltuk tiltani, de nem használt. Most már erről is kezd leszokni, mert nem szoktam rá reagálni.

Lányoknak mindig a pólójába nyulkál és keresi a cicit. 9 hónapos korában fejeztük be a szopit, most 13 hónapos, és most kezd úgy tűnni, hogy erről is kezd leszokni, mert ezt se reagálom már le.

Próbáld ki, hogy egyszerűen nem reagálsz, mintha nem történt volna semmi

Kislányom más téren is ilyen. Ha hisztizik, egyszerűen levegőnek nézem, rá se nézek. Sokkal hamarabb abbahagyja, mintha elkezdeném vígasztalni, vagy rendre utasítani.

Ha látják, hogy valami, amit csinálnak, téged nem izgat, nem próbálkoznak vele tovább.

2011. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen a sok választ


természetesen én is úgy csinálom hogyha ütöget hogy megfogom a kezét és szólok hogy " -hej te " és simogatom öt is meg magamat is és mondom hogy hogy "-ez fáj anyának simogatni kell nem szabad ".. DE HASZTALAN !

majd a tanácsaitokból kipróbálok egy-kettőt

köszönöm szépen

2011. aug. 30. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
szia, én fiam szintén harapott, én próbálkoztam azzal, hogy "visszaharapok" (ne igazi haraásra gondoljatok, mielőtt valaki félreérti) játéknak hitte, és röhögött. Nem jött be :-), ami nálunk bevált, hogy elkezdtem "sírni" és elmondtam, ez anyának fáj, és akkor abbahagyta. A másik rossz szokása, az volt, hogy másik gyerekeket, simizni akarta, de még dúrva volt, belekapott véletlen a szemébe, erősebben simigatta, szegény kisgyerek nem tudta mi van, én mindíg leben áltam, és azonnal mondtam neki, hogy nem szabad, csak simizünk, és mutattam neki, hogy hogyan, megfogtam a kezét, és vezettem neki,kellett kb 1 hónap, de mostmár szépen simizik. De tényleg, soha nem hagytam, hogy durva legyen, azonnal szoltam neki, meg már előre figyelmeztettem, hogy - tudod, simi-simi. Tiszta ideg voltam abban az időben, mert néhány anyuka ugy nézett rám mint a véres rinygra, miközben láthatta 1 éves a fia, szóval nem direkt csinálja. Én arra gondoltam, azért volt, mert a plüssjátékaival, egyéb játékokkal nem volt baj, meggyire gyömöszölte, annak nem fáj, és meg kellett neki, is érteni, hogy a msáik kisgyerek, nem egy "plüssállat". Nem biztos, hogy így van, de én erre gondoltam. Fiam még ehhez képest, extra bújós kisgyerek, mindenkit ölelget, puszilgat, szóval nem durva, mint szerintem a leírtad alapján a te kislányod sem. 15 hós
2011. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocsi, az elírásokért :-) (követkessétek ki mit akartam írni :-D)
2011. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!