Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell külön mosni és...

Meddig kell külön mosni és mindig vasalni a babaruhákat?

Figyelt kérdés

Ti hogy csináljátok?


Én most várom a másodikat, és folyamatosan mosom és vasalom a babaholmikat, de pl a kis zoknikat, sapikat is kell vasalni, meg mindent ami érintkezik a bőrével? lepedő stb? És meddig?

Az oké hogy külön mosom a többiekétől. De pl ha több napig áll a szekrényben vasalás után akkor nem kell újra vasalni a felvétel előtt?

Igaz hogy második baba de 5 év különbség van a gyerkőcök között így nem emlékszem anno hogy csináltam. Meg akkor egyszerűbb volt egy gyerekkel.


2011. aug. 30. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan h " kell ",ez egyéni.Nálunk is 5 év a korkülönbség,a pici 6 hós,tisztaságmániás vagyok,de még nem az elmebetegség határán.Én a gyerekek ruháit külön mosom a mieinktől,kivasalom a bugyikat kifordítva,ágyneműket,és mindent.A zoknikat,harisnyákat nem,de a sapkát igen,ha gyűrődős,higiénia miatt azt nem látom fontosnak.A nagylány 1-2 felsőjét néha a miénkkel mosom,na meg a nagyon összekoszolt nadrágjait,zoknijait.Szerintem ez így higiénikus,van akinek ez nem fontos,de hát mindenki másképp csinálja.
2011. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer kivasalsz valamit,nem kell újra.kb 6 hónapos korig mosd külön és addig vasald is szerintem,utána fokozatosan kezd mosni a tieitekkel.jó babavárást
2011. aug. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit h ha kivasaltam,és áll a szekrényben,azt már nem vasalom át.Attól nem lesz koszos h csak áll.
2011. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ameddig akarod. Én soha nem mostam őket külön, nem is vasaltam. Egyedül a párom munkásruháit mostam külön mindenkiértől, mert az tényleg koszos volt. 3 éves és 16 hós a két gyerek. Ami fontosabb, szerintem a sensitive öblítő (vagy semmilyen) meg a gél állagú mosószer, mert a sima irritálhat. Extra öblítést is szoktam csináltatni néha a mosógéppel.
2011. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 éves koráig mostam külön, vasalni meg a zoknikon kivül mindent vasalók ránk is és a gyerekekre is.
2011. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!