Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok majd segíteni a...

Mit tudok majd segíteni a kishúgomnál, aki 1 hónap múlva fog születni? 15/L

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy mosogatás, a mosógép betöltése is nagy segítség. De van olyan, amikor az anyuka bármit megcsinál (mos, főz, vasal), csak egy percre fogja meg valaki a gyerekét...


Kérdezz rá majd anyukádnál, hogy neki mi lenne a legjobb segítség, pl. elvidd a picit sétálni amíg ő pihen, vagy inkább hozz valami kaját egy kifőzdéből.

Az alváshiány meg sok anyukát kikészít, ne lepődj meg ha esetleg ingerültebb lenne.

2011. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ anyukám az elmúlt 4-5 hónapban így is ingerült volt (pedig mondtuk neki, hogy nem tesz jót a babának), úgyhogy gondolom, hogy mi lesz. (:
2011. szept. 2. 20:10
 3/14 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták a takarításban is segíthetsz.De annak is biztos örül majd anyukád ha elviszed sétálni,és ő addig tud pihenni.
2011. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy nyivákolós fajta, de a terhesség alatt egy hisztis hárpia lett belőlem. Hormonok... :-S

Azért az alvásmegvonás nem véletlen, hogy a legkegyetlenebb kínzási forma, úgyhogy lesz még kiborulás.

Hagyj rá mindent ilyenkor, ne vedd magadra amit mond.. Majd lesz ez jobb.

2011. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A terhesség egy más állapot.Ezért ilyen.Ha megszületik a baba,akkor a 3 óránkénti szoptatástól, éjszakázásástól, fáradt lesz.Nagy segítség lehetsz.És hamar rá fog jönni, hogy milyen , okos, ügyes, nagylánya van.

A pelenkázástól,a mosásig,a takarítástól a mosogatásig ,sétáltatásig,büfiztetésig,mindenben tudsz segíteni,csak vedd észre és csináld

2011. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Van 1 nővérem, nem veszem most már magamra, amit mondd...
2011. szept. 2. 20:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Majd kialakul, az én nagylányom segít a házimunkában is, és a babával is, mikor mire van szükségem, nagyon édes, egy igazi kincs :)
2011. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szerencsés az anyukád, mert te már mindenben tudsz neki segíteni. A legnagyobb segítség nekem mondjuk , ha valaki figyel a babára,míg én csinálom a dolgom. De te már a takarításban , bevásárlásban is segíthetsz. Szerintem kérdezd meg majd mindig , h mit kellene segíteni.
2011. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A többiek nagyon jókat írtak, nekem ez jutott még eszembe:

Pl. peluscsere és szoptatás után felajánlhatod Anyudnak, hogy menjen el zuhanyozni, te addig figyelsz a picire.

Vagy pl. jelentkezzen be nyugodtan fodrászhoz, te elkíséred őket és amíg szépül, addig sétálsz a picivel a környéken.

Nekem a pihenés hiánya mellett a magamra fordítható idő hiányzott a legjobban.

2011. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Anyukád nagy mázlista, remélem magában tisztában van vele :)) Mert te már tényleg sok mindenben tudsz segíteni és nagyon jó hogy kamasz létedre ilyen kérdést teszel fel. Te már előre a segítségen gondolkodsz :) Ez dicséretes. Mert lehet anyud tényleg ingerült lesz és sztem nehéz úgy jó szándékkal segítséget nyújtani, ha közben meg veled nem szépen beszél. Mi volt terhesség alatt? Írtad h ingerült jó pár hónapja... Veled is türelmetlen? Nem beszéltétek ezt meg jó előre, hogy anyukád miben szeretne majd segítséget?

Tényleg jókat írtak előttem, ez mind nagy segítség. De ez anyudtól függ, hogy éppen mit szeretne :)

2011. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!