Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki, hogy kakiljon?...

Mit adjak neki, hogy kakiljon? És milyen teát használtok?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hetes, már az elejétől fogva heti 1-2x kakil csak. Tudom, hogy vannak ritkán kakiló babák, és, hogy ez normális, de ő nagyon szenved tőle. Erőlködik, fáj a pocija, húzza a lábait magasra és vörös a feje, valamint nehezen alszik el miatta. Mivel tudnék segíteni rajta? Anyatejes baba.


Valamint érdekelne, hogy milyen teát főztök a babátoknak? A Mecsek Baby nekünk nem vált be, adhatok neki sima fekete teát ízesítve? Nem napi szinten itatnám, csak ritkán.


2011. szept. 5. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a köménymag tea vált be, ízesítés NÉLKÜL!!! Illetve a szélcső!
2011. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nehezen kakilásra kamillateát csináltam a lányomnak (patikai kamillából enyhére főzve, és már egy kicsi is segített abban, hogy tudjon kakilni).

Mecsek tea nálunk sem jött be, fekete teát még ritkán sem adnék neki.

Alap esetben nem adtam neki teát, nem volt rá szüksége a szopi mellett, csak ha fájt nagyon a pocakja, akkor adtam neki egy kis kamillateát.

2011. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A köménymag tea is jó lehet pocakfájásra, bár némelyik babánál még erősebb görcsöket okoz, így csak óvatosan bánj vele. Mi is kipróbáltuk, de ordítás lett a vége, ugyanakkor nem egy babának bevált már.
2011. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne teát adj neki hanem irass fel a dokival papaverni cseppet az segíteni fog tutira.
2011. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

fekete teát? :OOOOO NEM!!!

adjál neki infacolt vagy angol vizet és ne keverd össze a nem kakilást a pocak fájással, nem ugyanaz a kettő.

vidd le orvoshoz, megvizsgálja és megmondja, hogy hasfájós vagy székrekedéses, szinte biztos, hogy az első, de azért csak vidd, nem fogsz aggódni annyira és nem fogod felesleges teákkal megitatni :)

2011. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A nem kakilásra nem volt jó az Infacol és társai...pukikat csinált, de kakilni nem tudott a lányom.

Mondjuk érdemes tényleg elvinni dokihoz.

2011. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hetes. 80%-ban anyatejes. Nálunk sincs kaki,csak minden 3.nap,akkor viszont nincs az a pelenka,ami azt a mennyiséget elbírná. Azt gondoltam, feldolgozza a szervezete a kaját,de igazából kikakilja ő,csak 3 naponta. Minden nap pukizik rendesen,de van hogy annyira fáj neki az ürítés,hogy a szopit is abbahagyja, és ordít. Angol vizet adok neki,azzal jobb, mint előtte. Más nekem se vált be.
2011. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kamilla tea vált be kevés cukorral-védőnői javaslatra,ugyanis a cukros tea nekik még fellazítja a székletet,én is meglepődtem mikor ezt javasolta,de bevált és ez a lényeg!
2011. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál teljesen normális ha 5-6 napig nincs kaki, mert a tejet teljesen feldolgozza a szervezete, viszont, ha szenved, akkor a köménymag tea sokat segít, hajtja a szelet és kakilni is tud tőle !
2011. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is a kamillatea jött be cukorral a védőnő javasolta.
2011. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!