Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zöldborsó passzírozás fokhagym...

Zöldborsó passzírozás fokhagymanyomóval, nem töri át a héját is?

Figyelt kérdés
Most vezetném be a zöldborsót, és tényleg gyors és egyszerű lenne így, de nekem sok utána benne a sötétzöld.
2011. szept. 6. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az én fokhagymanyomóm még a fokhagymát sem töri át rendesen. Én minden ilyet leturmixoltam.
2011. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad egy nagyobb szűrőn kanál hátlapjával átnyomkodni? Hátha úgy kevesebb héj kerül bele.
2011. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de egyik szűrőm sem volt jó.

Lehet, hogy túl jó a fokhagymanyomóm, van egy régebbi, azt azért nem használtam, mert alig nyomta át a fokhagymát. Na lehet az jobb lesz.

2011. szept. 6. 12:35
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első, héjastul leturmixoltad? Nem fájt tőle a baba hasa?

Nem tudom, lehet, nekem is meg kéne próbálnom héjastul...

2011. szept. 6. 12:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is átturmixoltam kicsit darabosabbra, majd egy "sűrű" szűrőn átnyomkodtam - héjmentes lett. Egyéves korig érdemes paszírozni, mert a héja puffasztja a babákat.
2011. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Előkerestem a régi fokhagyma nyomót, és ehhez kiválóan működik, csak a belét nyomja át. :)

2011. szept. 6. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Bevallom, nekem eszembe sem jutott héjmentesíteni a borsót. Gond nem volt vele, szerencsére egyik kajával sem.

Első voltam.

2011. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!