Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesen nem építőzik a...

Egy évesen nem építőzik a kisfiam, ez baj egyáltalán? Ti hogy tanítottátok? Sok anyuka írja, hogy ilyenkor már legózott a gyereke, sőt kedvenc játéka volt.

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Az én fiam 2 évesen építőzött.
2011. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Hagyd,hogy azzal játsszon,ami érdekli. Egy évesen még egyik gyerek sem épitőzik.Várj legalább 2 éves koráig. Aki azt írja,hogy legózott a gyerek,az túloz. Ő legózott,a gyerek nézte vagy esetleg adott neki egy játékot. De még ez sem valószínű.
2011. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Egy éves korban elképzelni nem tudom, hogy melyik baba legózik?! Max rombolni tud, az épitést jóval később kezdi. Nálunk is elmúlt 2 mikor elkezdte érdekelni az összerakás.
2011. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Pont elég,ha aggódás helyett néha építesz neki valamit.Két évesen esett a következő eset,amikor azért épített,hogy abból legyen valami:

Egymásba rakott néhány nagyobb építőkockát,mindkét kezében fogott 1-1 ilyen alkotmányt és kiabálta:faszú,faszú.Kész voltam.Káromkodik a gyerek,nekem végem.Aztán kicsit később egy könyvet lapozgatva boldogan kiáltott fel:faszú!És rábökött a sínen álldogáló vonatra...

2011. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
VASÚT! :)
2011. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Pl. itt is olvastam, hogy az egy éves gyerkőc legózott és építőzött, de számtalan kérdésnél volt már rá példa.


Köszönöm a válaszokat, várok természetesen még véleményt.

Az utolsó válaszolón nagyon jót mosolyogtam, köszönöm, hogy megosztottad velünk is :-)) nagyon aranyos lehetett a gyerkőcöd :-)

2011. szept. 10. 15:31
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Bocs de ebben hol van irva,hogy épiti a gyerek???

Azt irták legoval játszik,ami ugye szimpla rakosgatás dobálás.

A másik irja hogy fel Ő épiti a gyerek csak lerombolja.

2011. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

ki mit ért legózáson:)) szeretem az ilyen nagyotmondó szülőket:) ha úgy nézzük hogy két legókockát egymásba tett, vagy a nagy lego duplo kertbe betette a lovat vagy a bácsit az autóba akkor az enyém is legózott egy évesen (tenném hozzá második gyerek és a bátyja folyton építkezett persze ő ekkor már 3 éves volt).

De én ezt nem hívom se építkezésnek, se legózásnak még:))

Kérdésedre visszatérve szerintem semmi baj sincs azzal ha egy évesen nem érdekli az építőzés, én fiam is csak 2.5 évesen kapott rá, addig max.5 percig figyelte én mit építek és kész, ennyi volt számára az építkezés.

2011. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ezen az oldalon kifejezetten le van maradva a fiam a hozzászólásokból ítélve. de speciel 1 évesen ő tényleg legózott :)

mindig vele egy magas tornyot építettünk, próbálta rárakni az elemeket (dublo) 20%-ban sikerült, a többit segítettem neki, de nem én építettem hanem ő próbálta rányomni és fél perc után odaforgattam neki mert az még nem ment. aztán ha kész volt, egyedül darabokra szedte :)

most 2 éves, egyáltalán nem legózik csak a lego autójával játszik :)


egyébként egyáltalán nem baj ha nem épít tornyot a babád, pláne a nem legozik. enyém most a fa építőkockákat szereti, fa vonathoz építünk belőle terepasztalt :)

2011. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 21 hónaposomat a duplo sem köti még le.

Viszont van 100 db-os Megabloks, azt nagyon szereti, volt hogy addig építettünk, amíg mind a 100 el nem fogyott.

Formabeillesztő, autók minden mennyiségben és mese, mese, mese....

2011. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!