Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosópor vagy mosógél? Melyik...

Mosópor vagy mosógél? Melyik hatékonyabb foltok ellen? És melyik márkát használjátok a babátoknál?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Mosógélt használok (arielt). De előtte sokáig Tomi mosóport használtam. Jó mindkettő. Foltoknál az a lényeg, hogy lehetőleg még frissen kezeld, mert a beszáradt foltot néha még a Vanish sem hozza ki. Ha nincs idő kimosni, akkor vízbe kell áztatni a foltos cuccot, amig lesz időd kimosni. Frissen nekem mindig minden kijön!
2011. szept. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mosóporral, sima mosással, semmilyen mosópor sem hozott ki semmi foltot. Heti 1x mosok, előző este a foltos ruhákat benedvesítem, ahol folt van bekenem vanish szappannal, vagy folyékonyan vanishhal( sokszor olcsó literes tescos oxi folttisztitóval, az is ugyan olyan jó) majd reggel megint kicsit megnedvesítem a foltot, megdörzsölöm fogkefével, é smegy a mosógèpbe.

A fehér ruhákat benedvesítem, fekete flakonos hypot öntök a kupakjába, bele mártok egy fültisztító pálcikát, a foltot ezzel ecsetelem, 1 perc és eltünt a folt, megy a mosásba!


Van ami még frissen sem jön ki, pritamin paprika, spagetti, paradicsom, spenót, barack. Ezért ha ilyet főzök, aznap fehér póló van a gyereken, mert hipóval kijön:)

2011. szept. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mosógél olcsóbb fajta(3l/700ft), öblítőt nem hazsnálok.

Mosóopport nem szeretm , belekövül a mosógépbe.

mosógélen kívül mosószódát használok még, főleg a fehérekhez.

Foltokra ultra paszta.


Nem mosom külön a gyerekruhákat, amikro kicsik volta akkor sem

2011. szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is együtt mosom a babaruhákat a mieinkkel. Mosószer kapszulát használok, (Ariel), egyrészt, mert 1 kapszula elég 1 mosáshoz, és ha nem kapszulás lenne, tuti többet öntenék, másrészt mint ahogy írta valaki, a felültöltős mosógépbe beleposhadt a mosópor, hiába vettem ki a tartályt, nem lehetett kiszedni belőle. Ezt meg a dobba teszem. De jó a Persil mosószertabletta is, igaz kettőt írnak, de 1-gyel is kimegy minden folt. Az ára annak változó, DM-ben 1400, Terscoban 1800 Ft.
2011. szept. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tomi mosógélt használok és Cocolino sensitiv öblítőt.

Ha foltosabb a ruhája akkor egy kis venish szappant is.

Én külön mosom még mindig a ruháit (14hós)

2011. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Persil Sensitive folyékony mosószert használtam és gabi öblítőt a babaruhákhoz.
2011. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a msoógél oldódik fel teljesen (legalábbis a mi mosógépünkben a mosópor szemcsék benne maradtaak a ruhákban, ami irritáló, ezért babának kifejezetten rossz).


folttisztításra alegjobb a szappan, lehetőleg frissen.


mosógélből ezeket hazsnáltam eddig babámnál, lényeges különbség nem volt köztük: Pesil sensitive, Dreft, Aro.

2011. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Toronymagasan győzött a mosógél és a kapszula :)
2011. szept. 12. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!