Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ha a baba (1...

Mit lehet tenni ha a baba (1 eves), csapkod ertem ezalatt, hogy mutatjuk neki hogy a kezevel simogasson, megis inkabb kepen vag.. A masik a harapas? Nalatok mi valt be?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Harapásra határozott, erős szólás, hogy "Nem szabad harapnik, az fáj anyának!" Nagyon sokszor elmondani!! Főleg ha harap.


Simogatás: Mutatod neki.. :)) Akár naponta 20x is... előbb utóbb finomodik majd a mozgása, és a csapásból simi lesz. Ők még olyan picikék, máshogy nem lehet, csak ha mutatod és mondod neki, rengetegszer :)

2011. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A csapkodás ilyenkor még normális, nem elég fejlett még a finommozgásuk.

S igen, határozottan rá kell szólni, hogy ne harapjon. Sokszor.

Egyetértek az első válaszával.

2011. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez volt 1 éve skorába, néha még most is elkapj a hév, de már nagyon ritkán. ha csapkodott, akkor muttam neki, hogy simi, simi, és vezettem a kezét. a harpásnál nálunk az vált be, hogy sírást színleltem, egyből abbahagyta. és mondtam, hogy anyának fáj. kb 2 hét kitartó mondogatsá után finomultak a dolgok, már szépen simiz. 15 hónapos. ja valamelyik nap az egyik anyuka itt azt írta, hogy ha harapott a fiam, akkor azt mondta neki, hogy nem harap puszil, nem üt, hanem simiz, ez is jó szerintm. próbáld ki nektek mi válik be, ja, és vezesd a kezét.
2011. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!