Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kelkáposzta és saláta főzeléke...

Kelkáposzta és saláta főzeléket hogyan készítitek a babátoknak?

Figyelt kérdés
9 hós.
2009. ápr. 22. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Kelkáposztát ne adj a babinak,még nem ehet.
2009. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a kelkáposztával szerintem is várj még. persze tehetsz vele egy próbát, de valószínűleg nagy szelet fog csinálni neki - vagy görcsöket rosszabb esetben.


a salátafőzeléket én úgy szoktam, hogy feldobok 2 nagyobb szem krumplit főzni, mikor már félig kész, akkor mehet bele néhány levél (nagyságtól függ, 3-4 db)salátalevél. Jó alaposan meg kell mosni, és ha erős a levéltőnél az erezete, akkor azt le szoktam vágni. A salival egyidőben tehetsz 2-3 gerezd almát is, ettől édeskésebb lesz. vAgy a krumplival egyidőben 1 gerezd fokhagymát, ha mát kapott korábban.

2009. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Saláta:

A salátát megmosom és apróra vágott krumplival felteszem főni.15-20 perc után elzárom,és hagyom,h fedő alatt a gőzben rendesen bepuhuljon a krumpli.Ezek után turmix gép és egy kis citromlé ízesítésnek.Nagyon szereti a lányom az egyik kedvence csirkehússal.

Ha szereti a babád a fokhagymát,akkor azt is rakhatsz bele 1-2 gerezddel(a főzelék mennyiségétől függően).


Káposzta hasonló elvek szerint,csak főzz bele egy kis fűszerköményt,és nem kell hozzá citromlé és fokhagyma.

Nyugodtan próbáld meg,nem lesz tőle semmi baja,max ha azt látod,h a káposzta felfújja és görcsöl tőle a hasa,akkor ne adj neki még egy darabig.Esetleg megpróbálkozhatsz a karalábé főzelékkel is,azt is nagyon szereti a lányom.

2009. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm lányok, sokat segítettetek!!!
2009. ápr. 23. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!