Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőn milyen ruhában...

Keresztelőn milyen ruhában voltatok és babátokat mibe öltöztettétek fel?

Figyelt kérdés
Légyszi azt is írjátok le, hogy milyen színű volt a ruha!
2011. szept. 15. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

8,5 hónapos volt a kislányom, amikor kereszteltük. vettünk neki egy 2 részes polár keresztelőruhát(októberben volt a keresztelő), nagyon szép volt és egy tört fehér kötött poncsó volt rajta.

Rajtam fekete nadrág ,fehér alkalmi felső és egy nagyon szép zakó volt, apán öltöny.

2011. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Októberi keresztelőn a lányom fehér plüss naciban és fehér plüss kardigánban volt, fehér alapon apró halvány virágmintás sapiban. Lábán fehér bőr első lépés cipő volt, amit aztán itthon használtunk benti cipőként. Rajtam fekete szoknya volt fehér blúzzal és kardigánnal. Az apuka fekete öltönynadrágban, fehér ingben és drapp pulóverben volt.
2011. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nekünk három hete volt a keresztelőnk, lányom akkor volt hét és fél hónapos.

Kislányunkon fehér ruha, fehér csipkés kiszokni és fehér kis fejpánt volt, apán öltöny, rajtam egy fekete-fehér ruha.

Miért kérdezed?

2011. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Júniusban nyári ruha rózsaszín virágos együttes. Kis ruha kalappal. Én egy fekete szűk felső, háromnegyedes piros szoknya, fekete cipő. Én nem adok a külsőségekre azt a adtam a kislányra, meg én is azt vettem fel ami kényelmes, de azért kicsit elegáns is.
2011. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Augusztusban kereszteltük a kislányomat, 6 hónapos volt, vajszínű szatén miniruha kis száras bugyogóval, melyet fodor, rózsaszín szatén virágok, és tüll díszített, fején organza hajpánt hatalmas virággal az oldalánál, lábán rózsaszín szatén cipellő, vajszínű virágdísszel az orrán, nagyon csini volt:)


Rajtam fekete szűk ruha, fehér szatén boleró+ kiegészítők (rózsabross, karkötő, fülbevaló), fekete szatén tűsarkú cipő.


Férjemen sötétszürke öltöny, fehér ing, fekete cipő és májváslilás szatén nyakkendő

2011. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a lányomat tavaly augusztusban kereszteltük, 7 hónaposan. Írországban mert a férjem oda való. Fehér selyem ruhája volt, fodros kis kalappal, cipővel (anyósom nem hagyott választási lehetőséget. De szép volt a kis drágám.)Hozzá egy fehér horgolt kendő, mert Írországban hideg van ám.

Én egy fekete szűk ruhában voltam egy bézs muszlin stólával.

2011. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű nyári ruhát viseltem, térdg érőt, rövid ujjut, és nagyon szép fekete geoox szandát, a férjem a legelegánsabb nadrágját, ingét vette fel és olyan nyakkendőt, amelyik színek a színei illettek az én ruhámhoz(zöld-fekete). A babám 3 hós volt. Édesanyám és s a keresztanyja vettek neki egy szatén, pamuttal bélelt kisruhát, kalapkával, bugyikával. Nagyon elegáns olasz együttes volt, amit sose adtam többet rá. Volt egy gyönggyel hímzett fehér kocsi cipője(még akkor vettem amikor terhes voltam), azt adtam a lábára, egy csipkés-fodros zoknival. Nyáron volt a keresztelő, de a elég hűvös volt délelőtt.
2011. szept. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam (8 hónapos) fehér hímzett gallérú kis ingben és sötétkék kord nadrágban, a férjem fekete nadrágban és szürke ingben, én fekete-fehér blúzban és hosszú fekete szoknyában. A múlt hét vasárnap volt. :)
2011. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

úgy vettem észre, hogy attól függ, a család mennyire tiszteli meg a keresztelőt. A mi családunk nagyon hagyománytisztelő. Májusi keresztelőn 4 hónapos fiamon fehér plüss szett volt (pulcsi, nadrág, hímzett mellényke, plüss cipő és sapka), apán újonnan vett öltöny, rajtam bordó földig érő egyberuha és zakó, a keresztszülők szintén szépen fel voltak öltözve. Apának azóta varrattunk Bocskai viseletet, a lánya keresztelőjén már abban lesz. De ugyanebben a templomban láttam már keresztelőre úgy felöltözött apát, mint aki ingben és nadrágban munkába indul, anyát pedig olyat, mint egy manikűrös, cicanadrágban, harsány virágos felsőben. Ki hogy adja meg a módját az ünnepnek.

1 gyerekes, 26 hetes km.

2011. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemnek november végén, másiknak december elején volt, a templom meg jéghideg. 2 és 4 hónaposan. Persze fehér ruhában voltak, de egy vajszínű bundazsákunk van, és abba tettem bele őket, szóval mindegy is volt, mi van alatta, de azért fehér volt, talán azért is, mert az utána levő közös össznépi sütizésen már fűtött helységben voltunk és levetkőztettük picit.

Rajtam is télikabát volt, valamint szoknya + csizma, fölül valami szép pulóver, ami rugalmas anyagú, mert hogy rögtön utána szoptattam is... Nálunk mindig szentmisével van együtt, így legalább egy órás.

2011. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!