Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babás anyukák! Miket...

Hasfájós babás anyukák! Miket esztek? Receptötleteket várok.

Figyelt kérdés
A kisfiam most két hetes. Egy hete szinte csak üres levesen, meg sült krumplin élek, mert észre vettük, hogy szinte mindentől hasfájós a pici pocija. Viszont lassan én kerülök az éhhalás szélére. Így is szülés után mínuszba kerültem a kezdő súlyomhoz képest...
2011. szept. 16. 08:12
 1/10 Joyce ***** válasza:
Nàlunk ugyanez volt! Nem csak attol lehet a baba hasfàjos amit te eszel, a K betüs èteleket kerüld, babot, borsòt is. De borsòt ehetsz a hèja nèlkül! Ès ha valamit megkivànsz edd meg, hisz ami jò a mamànak , az jò a babànak is! Emellett hasfàjàsra az infacolt tudom ajànlani minden evès elött, ez segit a pici levegö buborèkokat nagyobb levegö buborèkkokkà tenni, ès ugy könnyebb lesz a babànak. Van 1 fajta baba masszàzs hasfàjàsra! Ha èrdekel leirhatom hogyan kell csinàlni, nekunk bevàlt!
2011. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Grillezett csirkemell, párolt répa és krumpli:(

És rádöbbentem, hogy én akármit ehetek, neki akkor is fáj. Kenyéren és vízen éltem, szó szerint, de beleestünk abba az állítólag kevéske százalékba, akinek 6 hós koráig fáj. Egy nappal sem hagyta előbb abba:(

Semmi puffasztó (max krumpli, répa, saláta) semmi uborka, hagyma (ez fájt nagyon:)se szőlő, se dinnye, se kukorica. Könnyű salátás ételek, pár a tojáslevestől nem tudom, volt-e baja, arra már nem emlékszem, de attól több tejem lett:) De szerintem a tojástól is fájhat a pocija. Szóval nehéz, de kitartás!!!

2011. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy egyetértek az elsővel, próbáljatok a babának infacolt adni, nálunk is segített!
2011. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy nem attól fáj a hasa amit te eszel, hanem azért mert levegősen eszik ő is mint az enyém. Az enyém ma 3 hetes. Mi használjuk az infacolt, nálunk úgy ahogy bevált. Még fáj a hasa olykor-olykor (pl: ma hajnalban), de már egyre ritkábban. Én eszek sok mindent. Főleg tészta, krumpli, és rizses ételeket. Nem zsíros, és nem túl fűszerezett húsokat. Leveseket is, de ott odafigyelek, hogy ne egyem meg a puffasztó dolgokat belőle. Sőt én azért eszem joghurtot is naponta egyet, és kb. 2 deci tejet is. Szóval nem hiszem, hogy emiatt fáj a pici hasa. Viszont a védőnő azt ajánlotta hagyjam el a szoptatós teát, ha van elég tejem, mert lehet, hogy az is bánthatja a hasát.

Próbálkozni kell, nekem is nagyon kemény volt az első két hét, most azért már kezdünk rendeződni.

2011. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A varázsszó : próbálkozás. Butaság eleve kihagyni bizonyos ételeket, mert xy vagy yx babájának a hasa fájt tőle. Nem kell éhenhalnod, nyugodtan egyél bármit, csak akkor mondj le róla, ha a baba nyugtalanabb lesz. Valószínűbb, hogy a levegő lenyelése miatt fáj neki, mintsem az étrended miatt. Sok sikert, remélem, segítettem. :)
2011. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam szinte mindent elhagyni az étrendemből, az eredmény: alig volt tejem. Aztán elkezdtem szinte normálisan enni, a pocija ugyanúgy fájt, de legalább volt mit ennie.:) Nálunk sem az Infacol, sem az Espumisan, se a Gripe water, sem a masszírozás nem vált be, az egyedüli, ami használt, az a szélcső volt. Szerencsére három hónapos korára megoldódott a dolog.
2011. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne éheztesd magad.

Van ilyen baba, sőt a legtöbb ilyen, fáj a pocija.

Próbáld hason fektetni lehet, hogy egy napig toltakozik, de ha megszokja sokat segít. És persze a levegő is kijön.

2011. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 alaszka ***** válasza:
Az enyém 3 hónapos, most múlt el a hasfájás, de mi végig kínlódtunk 3 hetes kora óta...Volt Infacol, Espumisan, köménytea nekem, neki, majd homeós bogyó. Kb. 2 napig hatott mindegyik, aztán kezdődött elölről. Én is alig ettem már valamit, tejterméket egy ideig egyáltalán nem, de ugyanúgy fájt neki, ha front volt, akkor kétszer annyira. Szóval ha hasfájós a babád, szinte mindegy mit eszel, úgy is az lesz. Próbáld ki a cseppeket, hátha segítenek, de szerintem azok csak akkor használnak, ha valóban a gázoktól szenved, ami szerintem nem biztos, inkább egyszerűen az emésztés fáj neki, ahogy beindulnak a belek. Én 3 hónapig délután 5-től, éjfélig felváltva ringattam a párommal. De volt, mikor hajnali 5-ig egyfolytában sírt, és nem tudtunk mit tenni sajnos.
2011. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és tippeket. Az espumisant már 3 napja adom neki, attól kicsit jobb a helyzet. Próbálok annyi kalóriát bevinni, hogy a tejem ne apadjon. Terhesség alatt mindent ettem kedvemre, nem volt kívánós... mostmeg le kell válogatnom mit eszem és kívánós is lettem...
2011. szept. 20. 12:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Ó szegénykém,nagyon együtt érzek veled.A kisfiam nagyon hasfájós volt és sajnos nem használt neki semmi.Infacol,espumisan,gripe water,cseresznyepárna....sorolhatnám mi mindent kipróbáltunk de semmi nem segített csak az idő.Néha annyira éhes voltam,hogy szédültem.Húslevesen,májas kenyéren és csirkemellen éltem.

Kerüld a fűszeres,puffasztó ételeket.Sok-sok türelmet és kitartást kívánok.Meglátod 3 hónapos korában úgy elmúlik mintha sose lett volna.

2011. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!