Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha nem nasizik?

Nem baj, ha nem nasizik?

Figyelt kérdés
Az én fiam 20 hónapos és nem nasizik. Nem, mintha zavarna, de két hónapja még eszegetett bioköles golyót, de egy vírusos nátha miatt elhagytuk, mert szegénykém enni is alig akart, nemhogy nasizni. Na, de komolyan. Ő négyszer eszik egy nap a reggelije tápszer, és a vacsora után is tápszert iszik, 3dl alkalmanként, de egyáltalán nem eszik napközben nasit. A barátnőm kisfia ugyanennyi idős és állandóan csipszezik, ropizik, meg ilyenek..eszik sokat és mégsem kövér. Az én fiam csak "rendes" ételt kap és ducibuci. Ugye az csak a javára válik, ha én minél később adok neki ilyesmiket. Nyugtassatok meg, hogy nem vagyok gonosz, hogy nem veszek neki ilyesmit. Mondjuk nem is ismeri, sosem evett még! Túrórudit azt néha eszik! :)
2011. szept. 17. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy :)
2011. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem is ügyi vagy



Gondolj bele! A mi gyerekkorunkban hányszor kaptál egy héten csokit, chipset? Mi heti egy csokit, kb sport szerelt, és karácsonykor volt max. chips...

2011. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hát ha te kegyetlen vagy akkor én is. már nem szeretek a játszótérre menni, mert tömik a gyerekemet édességgel. 10 és fél hónapos. én nem adok neki nasit, csak pl. egy fél almát vagy körtét kap a kezébe és majd kiugrik a bőréből amikor meglátja. elvan vele vagy két órát. rágni még nem tudja, csak karmolgatja a két fogával. családunkban vannak túlsúlyosak, és ha lehet vigyázok, hogy ne nasizzon. persze néha kap 2-3 szem kukacot. később ha kéri, úgysem tilthatom mindentől, azt viszont elkerülhetem, hogy egy rossz szokás alakuljon ki nála. a nassolás.
2011. szept. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem is ügyi vagy :)

én ezt nem monhatom el magamról, minden nap ha szépen eszik, kap valami sósat, azokat szereti. pl. bulata, abonett, kuki :/ de pl. sütit, tortát még nem evett, a szülinapján se volt hajlandó megkóstolni, inkább tojásos szendvicset evett :) ő 21 hónapos

2011. szept. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A fiam sütit azért kap, heti egyszer, mert a mama süt, de nem krémeset..almás pite és piskóta gyümivel általában! De egy fél kockánál többet nem bír megenni belőle. Szegénykémet csak akkor sajnálom, mikor megyünk a barátainkhoz és a két gyerek tömi magát chipsszel (másfél és 5 évesek) és Ö meg nézi, de nem úgy, hogy kér belőle, csak nézi őket! :) Mindegy, előttem ők a rosszpélda. Képes a 2 gyerek 5 perc alatt bevágni egy zacskó chipset. Gumicukrot, bármit..
2011. szept. 18. 05:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom is 20 hónapos, és mi így jártunk a napokban: itt, ahol lakunk, nagyon ritkán megyünk játszótérre, mert nem ismerünk senkit, nem is szeretjük igazán az itteni játszót (anyuék 10 percre laknak tőlünk, falun, nagy kertes házban, mellette tó és hatalmas játszótér, inkább oda átmegyünk). De egyik délután lementünk. Kistatyóba kulcs, pénz, víz a lányomnak. rajtunk kívül mindenkinél minimum 2 fajta chips, ropi, színes golyók, bigyók, izék...és a gyerekeknek az volt a program, hogy mentek egyik zacskótól a másikig. Persze milyen a gyerek, kislányom nem értette, hogy ő miért nem ehet....Őt is kínálták, elfogadta, ette. Na, mehettem a boltba, nehogy másét együk el, úgyhogy nyuszipufit vettem. Este 6 után haza indultunk, de a délutáni programnak az lett a vége, hogy a kiscsaj nem tudott vacsorázni. Mérges voltam és azóta sem mentem oda...

Persze, kap finomságokat, sütünk itthon sütiket, főzök pudingot, házi tejből rengeteg tejes desszertet lehet készíteni gyümölcsökkel. Persze evett már csokit is :)

Szóval, hozzád hasonlóan én is úgy gondolom, ráér még a mindenféle bolti sz.rokkal.

2011. szept. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha nasi alatt a chipseket és csokikat érted akkor nagyon jó csinálod :-))


felesleges adni neki fog eleget enni majd később úgyis ....


ha adni akarsz neki valami édeset akkor keverj ki túrót gyümivel mazsolával vagy tejfölt kis vaníliával joghurt kefir keksszel


és kit érdekel h ennyi idősen duci ??? hidd el megfog nyúlni különben is szerintem gyereken is jobb ha van egy kis husi .-))) legalább nem érzem úgy h összetörik a dögönyözöm :-P

2011. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Disi ***** válasza:
Szerintem is ügyes vagy. Nekem még csak 11 hetes a babóm, úgyhogy még nem aktuális, de remélem követni tudom majd a példádat! :)))))))))))
2011. szept. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól csinálod! Akkor lennél "gonosz", ha a fiad kérné, amit a másik eszik (vagy esetleg ti) és nem adsz neki, mert hogy nincs nasi és kész. Ha nem látja, nem is kéri, te meg nem adsz neki ilyen egészségtelen cuccokat.

Nálam a nasi fogalom a csoki, tejdesszertek, csipszek, nápolyi stb, de pl. egy teljes kiörlésű keksz uzsira gyümölcs mellé, vagy akár a ropi (mondjuk tönkolybúzából), kölesgolyó, ilyenek már nem a nasi kategória.


De ha vendégségben vagyunk, vagy nálunk vannak vendégek, nem tilthatom meg a fiamnak, hogy ő ne vegyen a kínált kekszekből. Pedig mindig rakok ki neki valót is ugyanolyan tálalóra, de neki persze, hogy a csokis karika kell, vagy a szezámos halacska... de ilyenkor ennyi belefér. Ha nincsenek vendégek nem adok neki ilyeneket. Nem adnék, ha mi sem ennénk. Sajnos én édességfüggő vagyok, ezért nálam a túrórudi, tejszelet, joghurt stb. nagyon mennek. Próbálom olyankor enni, mikor a fiam nem látja (alszik, stb) de nyilván mi is hibásak vagyunk, ha előtte akarnánk ilyeneket enni. A párom szokta mondani neki, hogy ilyet nem, ez felnőtt kaja, de ez a "gonoszság" szerintem. (azért sört mégsem itathatunk vele :o))


Azt pedig, hogy duci, majd kinövi, ha nem az édességek miatt duci, (pedig nem azért, ahogy írod) akkor jól raktároz. Mozog eleget, majd hirtelen megnyúlik, már nem is lesz olyan husimusi egyszer csak. Ne aggódj. A gyerekeknek nem kell a nasi, de azért tiltani sem kell őket tőle, mert bajuk nem lesz. Arany középút!

2011. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
:) A 'nasi' alatt a kegyetlenül sós, fűszeres csipszet, ropit és csokit értem..bocsi, tényleg tág fogalom! Igen, ő is eszik gyerekjoghurtot, pudingot, tejszeletet, túrórudit, túrót gyümivel, teljes kiőrlésű kekszet. De nem minden nap..vannak olyan napok, mikor idő nem jut ilyesmit adni, mert reggel tápszer, 10-kor valami tiziféle, aztán ebéd, aztán alszunk vagy 3 órát, aztán uzsi, na itt szoktam 'nasit' adni, és vacsi, aztán tápszer. 8-kor már alszik. De barátnőmékhez a múltkor átmentünk este ( mama vigyázott a picimre) kicsit beszélgetni, hát a 2 gyerek még a tv előtt falták a hagymás-tejfölös csipszet! :D Igaz, mi nem vagyunk annyira édesszájúak, a kicsim testvére (lányom) 15 éves, tehát ő meg a szobájába eszi az ilyen 'szemétkajákat' amitől nekem herótom van! Szerencsére nem gyakran Ö sem! Múltkor a hugim kekszes táblacsokit akart adni a kisfiamnak. Lekiabáltam rendesen! A családomban történt épp, hogy 4éves kislánynak letapadt a garatra a milkacsoki..majdnem megfulladt szegényke!
2011. szept. 18. 13:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!