Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napokban kezdtem el almát...

Napokban kezdtem el almát adni a babámnak. Normális az, hogy még nem nyitja a száját, amikor bedugom a kanalat a szájába?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
néhány napot hagyj neki, hogy megismerje. meg fogja tanulni, hogy azzal eszik, olyat ami ízlik neki és nem lesz gond!
2009. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Remélem a hét végére már nem lesz gond és nyitja a száját:)
2009. ápr. 24. 09:20
 3/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam eleinte cumizni akarta a kanalat is :-)

aztán szépen megtanulta, hogy "működik". Adj neki időt, meg fogja szokni!

2009. ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A lényeg most jutott eszembe, öklendezik tőle!! hányni akar, ha bekerül a szájába az alma...

nem is cumizik és egyáltalán nem iszik cumisüvegből.....mert öklendezni kezd rögtön!!

2009. ápr. 24. 09:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém egy hónapja kap kanalasokat, és kb. most tátog a kanál után, de már nagyon! :) (5 hónapos).
2009. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát, akkor nem lesz ez ilyen gyors javulás szerintem! próbálj másfajta cumisüveget adni neki, esetleg csőrös poharat. most már meg kell szoknia, hogy " más dolgok" kerülnek a szájába. én a kanalat odaadtam neki sokszor játszani is, főleg abban az időszakban, mikor mindent a szájába tömködött. Tetszett neki, harapdálta. nem tudom, hogy ettől-e, de nálunk nem volt gnd az elejétől már a kanálhasználattal. próbáld meg napközben játék közben odaadni neki a cumisüveget is nagyon kis vízzel, vagy gyümilével. hadd fogja, játszon vele, gurítsa, mert lehet, hogy maga tárgy idegen neki, megijed tőle, és azért kezd öklendezni is. Meg fog vele barátkozni, ne aggódj! Ne erőltss neki semmit!
2009. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.. Öklendezéskor adtam neki cumisüvegből egy kis teát, aztán folytattuk a kanalazást. Ha kitolja az almát a nyelvével, akkor már nem kell neki. De a határozott kitolást kell figyelni, mert ugye evés közben amúgy is kitol egy adagot. :)
2009. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Márminthogy a 9.28-as előző voltam.
2009. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hgy túl nagy falatot raksz a szájába?

az én kislányom akkor öklendezik, ha véletlen kicsit nagyobb adagot adok neki a kanállal.

Esetleg próbáld nagyon kicsi falatokban.

2009. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csőrös poharunk is van.....abból sem iszik:(

nem köpködi ki az almát, mert a hasát szereti, csak amikor bekerül a szájába valami más, mit a cici, akkor öklendezik. saját kezétől is öklendezik.Játszott kanállal is, de mondanom sem kell mit csinált tőle....

2009. ápr. 24. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!