Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakul egy napotok?

Hogyan alakul egy napotok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, eltűnnek a napok, és a lakás szalad, sosincs időm arra amit kitervelek, tudnátok segíteni, hogy ti hogyan oldjátok meg? Mikor keltek? Mikor főztök? Játszótér, délutáni altatás, séta, mosás, takarítás, főzés vásárlás?

Mikor vagytok együtt a párotokkal? Ezekre hogy jut idő mindig?

SEGÍTSETEK!!!! Köszönöm!!!!!!!!


Jut idő arra, h eljárjatok, valahova (Pl: nyelvtanfolyam, barátnők, kondi stb...)


2011. szept. 18. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem panaszkodok

kelés: ált, együtt kelek a fiammal 9 órakor, Apa 7-8 körül megy dolgozni

főzés: délelőtt vagy míg a kicsi alszik, délben 2-3 órát is alszik

játszótér: utálom, szerencsére van udvarunk, csak akkor megyünk a városba, ha dolgunk van, ha mehetnékünk van, itt a környező utcákban syoktunk barangolni, autókat, állatokat, leveleket, köveket nézegetni

délutáni alvás: 13-16.30 között, addig dolgozok,a férjemnek segítek, mosok, főzök, takarítani a fiammal szoktam

mosás: együtt mosunk, segít berakni a ruhát, mosogatásnál kiveszi az edényeket a mosogatógépből

vásárlás: a kicsivel ketten csak piacra járunk vagy a sarki boltba kenyérért, nagybevásárlást Apával kocsival intézünk délután vagy szombat délelőtt. Hetente-kéthetente csinálunk nagybevásárlást

párommal: sokat dolgozik, de vállalkozó, rugalmas a munkaideje. Ált. este jár haza fürdetés környékén vagy később. Este 9-12 óra között az övé vagyok, beszélgetünk, bújunk, tévézünk. Ált, napközben is 1-2 alkalommal hazajön, ha a kicsi alszik, adok neki enni, akkor is beszélgetünk. Néhanapján eljárunk ketten szórakozni, most hétvégén konferenciára utazunk kettesben.

Rendszerint rend van nálam, a gáztűzhelytakarítással állok csak hadilábon.

1 gyerekes, 26 hetes km

2011. szept. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
eljárni egyedül nem szoktam, nem vagyok az a fajta, de most fejeztem be az egyetemet és oda is jártam rendszeresen, addig a nagyik vigyáztak a kicsire. Előző voltam
2011. szept. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire hasznos ez a válasz, de talán kicsit megnyugtat. Ez teljesen természetes, amit érzel, eleinte mind így vagyunk/votlunk vele. Pár hónap múlva azonban, tapasztaltabb anyukaként büszkén fogsz visszagondolni erre az időszakra, hogy milyen ügyesen megoldottad a problémákat, amikre akkor már emlékezni sem fogsz. Legyél egy kicsit türelmesebb magadhoz és a babádhoz, és idővel minden megoldódik. Nálam a kritikus időszak kb. 10 hónapos koráig tartott, onnantól egyszer csak minden beállt, és természetes lett, beállt a napirend, és az egész éjszakás alvás is. Azelőtt is persze el-el járogattunk, de ha mennem kellett valahova apát vetett be segítségnek, 10 hónapos után már a nagyit is, de a legtöbb helyre együtt mentünk. Amíg a kicsi nem járt, a hordozóban/babakocsiban mindenütt jól érezte magát. Sokkal több gondom volt vele, amikor már ki akart mászni a babakocsiból vásárlás, ügyintézés közben.


Amúgy napirend, amikor már csak egyszer alszik:

6-kor kelek

6-7 között mosás berakása, beszélgetés apával

7-kor kel, szopi/tápszer

7-8 ő elvan, én teszek-veszek

8-kor reggeli

9-10 között házimunka, esetleg főzés, itt is lehet menni játszótérre

10 szopi/tízórai, ha sietek valahova, fél 10-kor más tízóraizunk

10-12 vásárlás, ügyintézés, játszótér, menüs ebéd elhozatala vagy főzés

12 ebéd/szopi

12-15 baba alszik, én mosogatok, felmosok, internetezek, dolgozok

15-16 játék, uzsi/szopi

16-17 vásárlás, játszótérre menés

17-18 házimunka, vagy ha apa itthon van, akkor fodrász, kozmetikus

18-20 vacsora/szopi, fürdetés, altatás

20- szabadprogram anyának és apának, esetleg elmaradt házimunkák, de én ilyenkor már nem szoktam


Amíg 2x aludt, addig délelőtt délután végeztem a dolgomat, házimunkát és délben mentem be a városba.


Remélem, segíthettem.

2011. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
bocsi, megint előző: ha Apa itthon van és nem dolgozik, akkor szombaton délután babaúszásra járunk, vasárnap délelőtt pedig templomba.
2011. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tanácsot adni nem igen tudok, csak annyit mondhatok, nem vagy egyedül! :))) Én is így érzem magam, de bízom benne, hogy ha majd mászik, ül, jár a babó, kicsit könnyebb lesz...

A takarítást darabokban csinálom. Mivel a picurkánk max 10 percig képes egyedül maradni, és minden próbálkozás ellenére nem hagyhatom sírni, mert egyfelől sajnálom, másfelől meg bukik, és ha magára hagyom, mire bemegyek jól beleforog a hányásba, és ugye ez nem igazán jó...szóval így nehéz nagyon!

Szinte egész nap egyedül vagyok vele, Apa késő estig dolgozik, és a kisfiam kb 20-25 perceket alszik napközben háromszor. Na az pont arra elég, hogy elmosogassam a cumisüvegét, elindítsam a mosógépet, de a teregetés már az üvöltése kíséretében zajlik.

Apával...késő estig dolgozik, ahogy írtam, én meg a nappal nem megcsinált vasalást, egyebet csinálom még éjfélkor is, és addigra Apa már alszik. Enni is csak késő este szoktam, amikor a kisfiam (mindig megvárja Apát) 10 óra körül végre elalszik. Napközben futva pár szem keksz és kávé sok-sok. Mirelit kaja, gyors csibefasirt, virsli, ilyesmi a vacsora, ha Apa (hetente egyszer) szabadnapos, akkor főzök 2-3 napra.

Valahogy csak túléljük ezt az időszakot is, bár szerintem kicsit bele fogok rokkanni...

Az a jó, hogy a párommal így is nagyon harmonikus a kapcsolatunk, és erősítjük egymást!

Minden jót neked és kitartás! A gyerekeink mosolya minden fáradságot feledtet, és gondolj bele, hogy amikor majd oviban lesz, és vissza megyünk melózni, mennyire fog ez majd hiányozni! :)))

Szóval

2011. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szóval ne foglalkozz a rendetlenséggel, és apránként csinálj mindent, ez most nem a csillivilli lakás időszaka, majd eljön az is!
2011. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát az én babám mivel nap közben alig alszik, igy a legtöbb házimunkát akkor végzem el amikor a párom ráér, hogy átvegye a kislányunkat (5hós) vagy mikor itt van anyósom és nem tervezett más programot, pl.fodrász, temető stb.

Kelés 8-9 körül a babával.

Aztán szopi, büfi, pelus csere.

Felágyazok,összerámolok a szobában, megreggelizek addig ő a pihenőszékben néz.

Rárakom a játszószőnyegre, ha elvan gyorsan kimosom a kis ruháit, de mostanában ez nem nagyon megy mert mindig hasrafordul és az meg nem tetszik neki max fél percig és igy nem tudok semmit csinálni ilyenkor, innentől amig el nem álmosodik játszunk együtt.

Vasalok ő meg a pihenőszékben.

Fenn van 2-3 órát majd alszik fél órát.

Amig alszik vagy főzök vagy mosogatok, vagy takaritok, mikor mi jön.

De ha itthon van a párom, átadom neki a babut és addig főzök.

Ha felébred a picur kezdődik előröl, játszunk amig ébren van, vagy ha nincs nagy meleg, kimegyünk az udvarra kocsikázni.Megint alszik fél órát, ez a maximum, aztán legközelebb csak fürcsi előtt alszik.

Ha kell elmegyünk boltba, postára, gyógyszertárba stb. és sétálunk.

Délután fél 6-6körül séta hármasban, apa, én és a baba, vagy babakocsival vagy felkötjük a mei tai-t.

Aztán fél 8 fürdetés.

Szopi.

Ringatom picit, és alszik olyan 9 körül.

Éjjel mostmár többször is kelünk, talán a fogzás miatt, van hogy 3-4x is felébred.

Hát nálunk kicsit kapkodva megy a házimunka de azért sort keritek rá. Szombaton porszivozok, ekkor van nagytakaritás, konyhát mosogatáskor takaritom igy az nem marad el. A fürdőszobát hétközben szoktam.

Nálad hogy megy?

2011. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

6.5 hónapos kisfiam van.

Nálunk, lássuk csak.

9kor felkelünk mindketten (bár én tervezem, h 8kor kéne, mert akkor lenne időm magamra) szopi, majd kicsit hancúr az ágyban, ezután ő játszószőnyegen, én öltözködöm.

10kor gyümölcsevés, majd levisszük a kutyát aki ekkor már nagyon nem bír magával.

10:30ig séta, majd szopi és alvás, jobb esetben délig, rosszabb esetben féldélig. Ekkor szoktam berakni egy mosást. Illetve eszem valamit.

Felkel, megyünk valahova (posta, piac, boltok...)

Kb3 órát szoktunk ellenni,4körül itthon vagyunk.Neki zöldség evés és szopi, nekem is kaja, ha van mit /sokszor elfelejtek venni/ Játék, míg el nem fárad, majd 6 előtt alszik. ekkor én pakolok, berakok egy újabb mosást, elrakom a száraz ruhákat, főzhetnék is, de addigra biztos felkel. Ha felkelt levisszük újra a kutyát, majd hazajövünk, szopi, fürcsi, és alvás.

Kb 9kor már alszik, de éjfélig mindig felkel legalább1-2x, és éjszaka is eszik, legalább egyszer.

Ha elaludt, netezem, játszom a kutyával.

Én éjfél körül fekszem. Mostanában lefekvés előtt el szoktam mosogatni, így mindig örülök reggel, h nem kell.

Apa sajnos most külföldön :(

2011. szept. 19. 23:18
 9/12 A kérdező kommentje:

Kihagytam, h takarítani akkor szoktam, h nem megyünk el itthonról délután, vagy ha hosszabb az alvása.

Főzni pedig nagyon ritkán szoktam, de már elegem van, h folyton veszek kaját. Szerintetek mikor kéne főznöm, inkább reggel, vagy este ha már alszik? Napközben szerintem lehetetlen :(

2011. szept. 19. 23:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes, az én picim 6 hónaposan aludt este 8-tól reggel 5-6-7-ig, és éjszaka 1-2x kelt szopizni. Így, hogy hamarabb keltünk és feküdtünk mint ti, nappal sokkal több mindenre jutott időm. A délelőtti alvása alatt főzőcskéztem a legtöbbször. Persze nagyobb részt a kaját inkább hozattuk (menü). Ebben az időben egyszer voltunk kint/nap, ezzel is nyertem időt, de nektek a kutya miatt ezt sem lehet megcsinálni.

Nagymama nincs a közelben?

2011. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!