Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok a 6hónapos kislány...

Mit adhatok a 6hónapos kislányomnak vacsorára, ami nem olyan drága, mint a tejpép?

Figyelt kérdés
adhatok-e már neki rizst vagy kölesgolyót,vagy grízt?
2009. ápr. 24. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Adhatsz neki gyümölcsöt. Anyatejjel vagy tápszerrel hígítva. Vagy zöldséget.

Sárgarépa, krumpli, körte, alma, sütőtök, barack...

Ezeket szépen lassan adhatod neki.

Attól függ, mennyire ragaszkodsz a mostani elvhez vagy a régihez. Valaki azt mondja a te általad leírtakat később vezesd be, valaki ennyi idős babájának már rég adja.

Te döntöd el, hogy szerinted mi a jó a babádnak. Arra mindig figyelj, hogy a széklete megváltozik e, és hogyan, szorulása nem lesz e, a bőrét a kiütés miatt, és hogy nem fáj e a hasa a kapott ételtől..

Remélem azért valamelyest segítettem.

2009. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rizst már nyugodtan adhatsz a babádnak. A grizzel én várnék még.(glutén miatt) A kölest nem tudom.Melyik tejpépet veszed? Mi DM-est eszünk 500 Ft és nagyon kiadós, mert elég sürü ha az elöirt szerint készited.De csatlakozom az elöttem szolóhoz, főzeléket is adhatsz vacsira, a gyümölcsöt én kerülném estére.
2009. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ebédre már adok neki általam készített főteléket,de mivel nagyon hasfájós volt 4hónapig,és még mindég jelentkezik,nem merek este is azt adni,hanem valami kiadósat,de mégsem nehezet.sajnos a széklete is nehézkesen jön,pedig naponta 2-3alaklommal is van.

eddig Hippes pépet adtam neki,csak ilyet találtam,de köszi az infót,megnézem a DM.

2009. ápr. 24. 21:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Közben utána néztem és a köles adható , mert gluténmentes.
2009. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!