Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Diane35? Tri-Tegol? Regulon?...

Diane35? Tri-Tegol? Regulon? Lindynett? Gestomix? Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel a fog. Gátlókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szülés (1 éve - baba sem szopik már -)óta rendszertelen menzesszel küzdök, úgytudom a fogamzásgátló rendben tartja talán! De nem ismerem őket! Kérem aki ezek közül valamelyiket szedi írja meg milyen, milyen mellékhatásait tapasztalt, mennyire rendszeres vele a ciklus, és mennyibe kerül! Köszönöm szépen!
2011. szept. 20. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Tri-regolt szedtem ezelőtt 16 évvel. Ismétlem, 16!! Iszonyatosan elavult gyógyszer, én nagyon gyorsan elkezdtem hízni tőle, ráadásul állandóan terhességi tüneteket produkáltam, rosszul voltam (hányinger különböző kaják láttán és erős szagoktól), fájtak a melleim és be voltak durranva, úgyhogy nagyon gyorsan váltottam másikra a doki tanácsára (utána Cilestet szedtem 12 évig, azzal semmi bajom nem volt).


A többit nem nagyon ismerem, de csak azt tudom ajánlani, hogy valami korszerűbbet, kevésbé magas hormontartalmút keress a dokid segítségével. Én jelenleg Volinát kezdtem el szedni a szülés után, most Yadine-t kaptam helyette, mert valamilyen tb-finanszírozási probléma lépett fel a volinával kapcsolatban. Ez a yadine ugyanakkora hormontartalmú, korszerű tabletta, teljesen rendben tartja a ciklusomat, pedig ha valakinek, akkor nekem bizony előtte soha nem volt normális ciklusom, hacsak nem szedtem tablettát. Nem olcsó, az biztos, mert 7000 körül van a három havi adag, de inkább ez, mint a terhességmegszakítás.

2011. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod! Persze majd orvosom is ajánl biztos, de jó lenne valamennyire tájékozódni addig, hogy ezek milyenek.

Kérlek írjatok még!

2011. szept. 20. 14:26
 3/17 anonim ***** válasza:
tri regolt szedtem 10 évig,nekem semmi problémát nem okozott.állítólag ez a tri regol már nem olyan,mint régen.váltani akartam lindynett 20-ra,úgy felpüffedtem tőle,mint egy vízi hulla.igazából ez egyénfüggő,kinek mit bír el a szervezete.egy volt csoporttársam a tri regoltól hízott 20 kilót.kezd el kipróbálni,aztán egyik majd beválik.természetesen orvossal konzultálj előtte.
2011. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Barátnőm szülés után Tri-regol mellett lett terhes. Bár ezt nem volt a felsorolásban azért leírom,én 6 évig Meliane-t szedtem semmi problémám nem volt vele,percre pontos volt a ciklusom és nem viccelek tényleg minden szombat reggel amikor kellett megjött. :)) Semmi féle mellékhatás nem volt, az első 3 hónapban volt hogy 2× nagyon elszédültem, de az ugye mástól is lehetett, de ennyi volt. Miután abba hagytam ugyanúgy visszaáll a ciklusom.

De mielőtt elkezdesz szedni valamit mindenképp csináltass egy vérképet! Sok nőgyógyász ezt elhanyagolja, pedig fontos

2011. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Dianet szedtem több éve. Ez nem fogamzásgátló, hanem hormonzavar miatti szabálytalan ciklus rendezésére szokták felírni. Egyik mellékhatása a fogamzásgátlás, emiatt azért is szokták szedni. De elég erős, ezért egy éven túl nem ajánlatos szedni. Viszonylag olcsó, mert jobban támogatott mint a valóban fogamzásgátlásra kifejlesztett tabletták.

A ciklus vele teljesen rendszeres, de a problémát nem oldja meg, inkább csak későbbre halasztja

2011. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
még valami: migrénre hajlamos vagyok, ez felerősítette és ugyanakkor kiszámítahatóbbá tette a rohamokat. (menstruáció ideje)
2011. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tri-Regolt szedtem.

Most vagyok 33 hetes kismama. :) Szerintem ez elég sokatmondó, nem? ;)

2011. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

én a tri-regolt szedem.terhesség elött is szedtem.nekem nem volt és most sincs vele semmi gondom.1-2 kg feljött mikor elkezdtem szedni,de nem több.nekem nincsenem tőle problémáim.a ciklusom beállt(szülés után,vagyis szoptatás után sokáig nem jött meg azért is kellett elkezdenem,azóta szinte percre pontosan jön meg).3600Ft-ba kerül.

a többiről nem tudok véleményt mondani.egy ideig szettem a harmondettet,de csak 1 dobozzal,mert váltottunk a tri-regolra mert az olcsóbb volt(annó 7 éve 5 körül volt a harmonett,most biztos drágább).

de szerintem a dokidnak ha elmondod hogy mi a problémád,akkor fog kérni egy vér és hormonvizsgálatot.és testhezállóbb gyogyszert fogsz kapni.nyugodtam meg lehet mondani azt is hogy neked irjon fel valami olcsóbbat,ha ugy gondolod hogy a pénz akadály esetleg.én is megmondtam,és a majdnem 5 ezer forintos gyogyszer helyett csak 2200 ft-ot fizettem a 3 havi adagért(igaz ez 7 éve volt már)azóta már drágult sajna.

2011. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 krisztivan ***** válasza:
Tri-regolt szedtem 16 éves korom óta.Nagyon fájdalmas mensruáció miatt ezt javasolta a dokim.Teljesen meg voltam vele elégedve.32 éves koromig ezt szedtem,szinte kihagyás nélkül.
2011. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Gestomixet szedtem, most is vagyok 23hetes kismamaként :D

Ha jól emlékszem 3havi gyógyszer 4000valamennyi volt.

2011. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!