Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYES, OVI, MUNKA? SOS!

GYES, OVI, MUNKA? SOS!

Figyelt kérdés
November 27.-ig kapom a GYESt, viszont úgy alakult, hogy el kell kezdenem dolgozni. Gyes mellett hány órában dolgozhatom? Nem nagy összeg, de biztos bevétel, nem akarom elveszíteni.... Ha gyes mellett részmunkaidőben dolgozom, akkor kislányomat felveszik oviba? Illetve előző munkahelyemre nem vesznek vissza, onnan ráérek kilépni akkor, ha lejár a gyes, és a részmunkaidős állásomba átvesznek teljes munkaidőbe?
2011. szept. 21. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Gyes mellett a legújabb rendelet szerint 6 órában lehet dolgozni. Ha betöltötte a gyerek a 2.5 évet, akkor kötelesek felvenni valamelyik óvodába, ahol van hely. Ha tudod, hogy az előző munkahelyedre úgysem vesznek vissza akkor miért nem lépsz ki most? Egyszerűbb és sok kellemetlenségtől megóvhatod magad. Hanem akarsz most kilépni, akkor szerintem (bár ezt nem tudom) elég akkor, amikor átvesznek az új helyen teljes munkaidőbe.
2011. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 3 éves kortól van óvoda. Esetleg kisebb településen, ahol nincs bölcsi, ott felveszik hamarabb oviba. De mire 3 éves lesz már nem jár a gyes.

Az oviba amúgy is már be kellett volna íratni.

2011. szept. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az ovinál ápr május hónapokban van beíratkozás, évközben nincs. Ez nem olyan mint a bölcs. Bölcsibe lehet, hogy felveszik még évközben mert még amúgy sincs 3 éves. Oviba csak 3 évet betöltött gyerek mehet.
2011. szept. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már áprilisban megtörtént a beíratás, akkor kaptunk egy levelet, hogy felvették a lányomat, menjünk befizetni a szeptemberi ebédet, de mikor odamentünk azt mondták téves levelet küldtek csak előjegyzésben van, vigyek munkáltatóit és akkor felveszik, bölcsibe meg már nem veszik fel. Munkáltatóit meg nem kapok mert próba idővel kezdek.... Az előző munkahelyemről szeretném kivenni a fizetett szabit, ami ugye jár, és ha jól tudom azt felmondáskor köteles kifizetni, de amíg jár a gyes addig nem....
2011. szept. 22. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!