Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba étrendje?...

8 hónapos baba étrendje? Szeretném ha nem tápszert kapna kiscsajom.4 hónapos kora óta kell tápszer cici mellé. Mivel lehet kiváltani a reggelit, ha ilyen korán kel fel?

Figyelt kérdés

Lassan 8hónapos a kiscsajom. Eddigi étrendje ez.


reggeli 6-7 cici+tápszer

tízórai 10 gyümölcs (üveges)

ebéd 13 bébiétel (üveges)

uzsonna 16-17 tejpép

vacsi 21 cici+tápszer


2011. szept. 23. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Fokozatosan add neki,amit ti esztek. Az én gyerekeim ebben a korban már majdnem mindig azt ették,amit mi. Mindegyik egészséges,és semmire nem allergiás.
2011. szept. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
48%
Huhh....3 éves korukig reggel-este muszáj inniuk tápszert, vagyis ajánlott,fontos a fejlődésükhöz, mert abban van meg minden olyan vitamin amire szükségük van! 2éves kora körül lehet tehéntejjel helyettesíteni, vagy 1 éves kortól van tejital, ami hasonlít a tápszerhez, nekem van itthon, de még nem használtuk, így nem tudom pontosan milyen. Én is nagyon tápszer ellenes voltam, de végül is meggyőztek, hogy a mai tápszerek már lényegesebben jobbak a babáknak, mint régebben. 13 hónaposak vagyunk. Mi reggel tápszert eszünk, utána 10-kor gyümölcs, Délben leves, főzelék, Délutánonként eddig főzelékeket ettünk, egy- két hónapja eszünk kenyeret, vagy tejpépet még szoktam neki adni, vagy babapuding kenyér után, Vacsira meg tápszer! Mi bajod van a tápszerrel?
2011. szept. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan adhatsz már tejterméket: túrót, natúr joghurtot. De vannak speckó babajoghurtok is, az én lányom már azt reggelizik gyümivel, most készülök bevezetni a rendes joghurtot. Mondjuk azért adom reggelire, mert ő nem tízóraizik. Meg reggel nem kell a tápszer.

De túrót is és natúr joghurtot is keverhetsz neki gyümivel, tehetsz kekszet bele, ha már bevezetted a glutént.

Vagy vannak pl. müzlis gyümölcsök üvegesben, az én lányom azt is nagyon szereti (DM Babylove- ananász-alma-banán-müzli).

2011. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Most láttam, hogy már volt válaszadód, én is azt adom már neki, amit mi eszünk szinte, kivéve, ha valami nagyon fűszeres. Tojásfehérjére meg a tejre figyelek jobban, de tejes dolgokból szoktam neki adni, például tegnap madártejet ettünk és semmi baja nincs!
2011. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!