Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik a kötődő nevelést részesí...

Akik a kötődő nevelést részesítik előnyben, azoknak nem volt nehezebb beszoktatni a gyerkőcöt bölcsibe, oviba? Elsősorban a bölcsi érdekelne.

Figyelt kérdés

Igaz lehet, hogy ha van egy szuperérzékeny vagy szuperbarátságos gyermeked, akkor mindegy, hogy kötődő vagy nem kötődő nevelésben részesíted, akkor is úgy fog viselkedni az elváláskor, ahogyan azt az alaptermészete diktálja?

Nálunk az van, hogy a kislányom egy nagyon barátságos gyermek, de azt a véleményt kaptam, hogy nagyon elkényeztetem (pl. azonnal reagálok ha kellek neki, sokat van ölben, sokáig szopizott, stb.), bár szerintem nem viszem túlzásba. És majd emiatt nem tudom beszoktatni közösségbe, meg hisztis lesz stb. Dehát nem ilyen az alaptermészete, ezért remélem, nem lesz gond. Tapasztalatok érdekelnének.


2011. szept. 27. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Teljes egészében a gyerek alaptermészetétől függ , hogy szokik be. Az lenne a furcsa ha minden gond nélkül otthagyná az anyát, és nem is hiányolná.
2011. szept. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam már megjegyzést a nevelésemre. Olyantól még nem, akinek a kapcsolatát a gyerekeivel mintaértékűnek vagy követendőnek találnám. Úgyhogy kicsit sem győztek meg, baj a kötődő nevelés.

A másik egyébként szomszéd néni tapasztalata, 2 lánya van, a nagyobb külön szoba-külön ágy, sírni hagyni, nem kényeztetni típusú nevelést kapott. A kicsit viszont hordozta éjjel nappal, az ágya végében aludt még kisiskolásként is, szoptatta. És nem találod ki, melyik lett önállóbb és magabiztosabb, problémákon könnyen átlépő ember? A második. Úgyhogy szomszéd néni bánja, hogy az elsőnél a könyvekre hallgatott. És nem a megérzéseire.

Egyébként szakértők is azt mondják, hogy fura módon, ha kielégíted ezt az igényét a babának, akkor magabiztosabb lesz. Mert olyan bizalmi kapcsolat alakul ki.

Ja és az jutott még eszembe, amikor a fiam elkezdett bepisilni éjszaka, és én azt gondoltam lelki probléma, aztán kiderült, hogy cukorbeteg. A gyerekorvos azt mondta, ha első reggel felhívom, hogy éjjel bepisilt a fiam, azonnal mondta volna, hogy cukorbeteg, mert létezhetetlen, hogy lelki baja legyen és bármi úgy megviselje, hogy ez tünetekkel jelentkezzen. És hozzá teszem, példaértékű, ahogy a cukorbetegségét- inzulinozást, diétát kezeli. Úgyhogy nekem már ezért megérte így nevelnem. Mert nincs hadakozás.


Az én fiaim egyébként nem szoktak be az oviba, mert szeretnek velem és otthon lenni. De a közösségbe, a közösségi normákhoz azonnal igazodtak, soha nem volt probléma. Tehát csak annyi, jobban szeretnek velem lenni. És örülnek ha szünet van, vagy hétvége, de még annak is,ha betegek. De szerinted ez baj? Én annyira azért nem bánom, ha lelkem mélyére nézek.

2011. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia, én elvileg kötődően nevelek,bár szerintem minden anya,csak nem tud róla (igéy szerint szopizott sokáig, nem hagytam sírni egy percet sem, hordozom, najó együtt nem aludtunk,mert nincs hely) 20 hónaposa lett bölcsis, 2 nap alatt szokott be,megértette tudta hogy nem hagyom ott,megbízott bennem.ennyi
2011. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!