Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes beadatni a rota vírus...

Érdemes beadatni a rota vírus elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én beadattam, mert az esetek töbségében korházba kerülnek a babák a kiszáradás veszélye miatt. Sajnos nagyon drága a beoltás.
2009. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem adattam be, de ha egyébként betegesebb a baba vagy nehezen bírja a betegséget beadatnám. Rajtunk átment a rotavírus, de nem volt vészes.
2009. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szintén beadattam,biztos ami biztos, enyhébb lesz a lefolyása ha elkapja és nem kötünk ki a kórházban.
2009. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnő azt mondta, hogy csak akkor adassuk be, ha nagyon nincs hova rakjuk a pénzünket. Mivel ez csak tényleg a rota vírus ellen véd, és az mellett még van nagyon sok olyan vírus ami szintén kiszáradáshoz vezethet. Minden ellen pedig nem lehet beoltatni sajnos a babákat. Ha jól emlékszem féléves korig kapott volna kettő oltás, de mivel kapta a kötelezőket,meg egy időben a prevenárt ezért mi kihagytuk. Biztosan jól döntesz majd,boldog babázást!
2009. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nagyon megörültem hogy van ilyen oltás szájon át. Én kifagadtam az orvosunkat és arra jutottam hogy nem kértem!Csalodtam : mert attól még lehet rotás a gyerek csak a nagy rosszulléttöl véd!Mérges voltam érte mert ugy gondoltam hogy kimarad a rotás hányásos betegsség ha kap 40 ezerért oltást és marad a többi kallicid stb. De nem így van!Ínkább kulacs ellen oltombe meg ami hallálos lefolyásu is lehet az ellen védem meg.Szoval ez a rota nem olyan kerek védelmet nyújt. Nem minden ember kerül kiszáradással korházba. És félek a sok oltástol is a szervezet ki tudja késöbb hogy reagál!
2009. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Kimásolom egy régebbi válaszomat:

Mi beadattuk. Jobb félni, mint megijedni. Jobb esetben érzékeled a hasmenést, de pl. egy kizárólag anyatejen élő bébinek igen híg és rendszertelen a széklete, van, hogy egy nap nagyon sokszor, máskor meg napokig semmi. Én úgy voltam vele, hogy nem kívánom analizálni.

Amit én mindig leírok a rotavírusos kérdéseknél, hogy lehet egészségpénztári kártyával fizetni. A férjemnek van, mi abból vettük, így közvetlenül nem terhelte a pénztárcánkat. Ha neked/férjednek nincs, érdemes megkérdezni a nagyszülőket, bár akkor lehet, hogy kedvezményezetté kell tenni a gyereket. Ha nincs rajta elég összeg, akkor szerintem érdemes befizetni az egészségbiztosítási számlára, akkor adóév végén a befizetett összeg 30%-át visszaigényelheted az egészségpénztári számlára.

2009. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
NEM. Minket a védőnő is lebeszélt.
2009. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!