Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok olyan oldalakat,...

Ajánlanátok olyan oldalakat, ahol bébiétel receptek vannak?

Figyelt kérdés

Lassan kezdjük a hozzátáplálást és szeretnék főzni finom ételeket a kislányomnak. Esetleg megírnátok azt is hogyan fagyasztjátok le a kész bébiételt. Mert például a krumpli nem jó lefagyasztva. Legalábbis, ha valamit fagyasztok, amiben krumpli van az nagyon nem jó kiengedve. Itt olvastam több kérdésben is, hogy fagyasztják.

Előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget!


2011. okt. 3. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:

eleinte nem kell recept, mert egyenként, majd párosítva eszik a gyülölcsöket, zöldségeket. később meg már a felnőtt ételekből a legjavát eszik, akkor azért nem kell. a lényeg, hogy a babának nem sózzuk, fűszerezzük, cukrozzuk az ételt. inkább olyan ízeket rakunk össze, amik egymást kiegészítik. (pl. ha édesíteni akarod a főzeléket, akkor 1 karika banánnal is megteheted, nem kell cukor. ha savanyítnai, akkor meggyel.)


a kész ételt kis műanyag edényben fagyasztom le. úgy szoktam, hogy egyszerre emgfőzök kb.4 adagot, ebből 2 megy a fagyasztóba, a többit 2 napig adom neki. krumplis ételt is lefagyasztok, nincs baja (már összeturmixolva, más zöldséggel szoktam.)


nálunk a hozzátáplálás elején minden szorulást okozott a babámnak, úgyhogy ő gyakorlatilag gyümölcsön élt 1-2 hónapig. krumplit, répát csak 1-1 falatot mertem adni.

2011. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2011. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krisztina27 ***** válasza:
2011. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2011. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!