Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki hó elején adta le a tgyás...

Aki hó elején adta le a tgyás vagy gyed igénylést az mikor kapta az első utalást? Csak az azt követő hónapban?

Figyelt kérdés
Tehát most adjuk le a héten akkor már csak novemberben várható a megérkezése? ( a baba már megszületett aug.végén, csak a munkáltatóm ült a papírokon).
2011. okt. 3. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, majd novemberben kapod legkorábban, mert hó közben nincs utalás.
2011. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
akkor bízzál benne, hogy nov. megkapod mert csak 3 hónapra visszamenőleg utalják. én novemberben küldtem be, december elején született a babám és január végén utaltak először
2011. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. első válaszoló, ez valami új, hogy csak hó elején utalnak? nekem 2 éve hó végén utaltak!
2011. okt. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egész hónapot csak hó elején utalnak de hetente van kifizetés is. De mivel 30 nap az átfutás szerintem csak novemberbe kapsz.Vissza menőleg is megkapod mert nem volt 3 hónapos a gyerek mikor igényelted.
2011. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát ugye én eleve a baba születése után adtam le, mert nem muszáj 28 nappal a szülés előtt kérni állítólag.

Na szóval akkor csak nov.várható? :(

2011. okt. 3. 15:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem csak nov.

Mi júli 14én mentünk be (jun 30 a baba születése), és a családi pótlékot már következő héten utalták, júniusit is kiegészítve 2 gyerekre.

2011. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A családi pótlékot azt én is megkaptam tört hónapra (ahhoz nem kellett a munkáltató aláírása kitöltése) így azt hó közepén kiutalták tört hónapra is.
2011. okt. 4. 08:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Én augusztusban(12-én) adtam be a munkáltatómhoz az igénylést és ők továbbítottak mindent az OEP felé,az első utalást szept.9-én kaptam meg.Nekem mivel a munkáltatóm utalja minden hónapban fizetésnapon érkezik meg.Jelenleg Tgyas-t kapok.
2011. okt. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó vok:én is szülés után adtam be.(aug.3-án szültem)
2011. okt. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Aha igen így érthető mivel ha hó közepén adja le az ember (én is így terveztem) akkor a köv hó elején már tudják is utalni, de én mivel a hónap elején adtam le így a hó eleji utalásokkal már nem jött/jön el:(

De ez szerintem csak akkor van így ha oep vagy mep utalja, tehát nem munkáltató.

2011. okt. 4. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!