Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes koruktól az anyatejes...

6 hetes koruktól az anyatejes babák is átalusszák az éjjelt vagy ez csak a tápszeresekre vonatkozik?

Figyelt kérdés
3 hónapos (anyatejes) fiam még mindig pontosan 3 óránként eszik és éjjel is plusz nem alszik ám vissza evés és büfi után.Nem kapcsolok fényt, nem pelenkázok, nem beszélgetek szóval ezeket a trükköket már kipróbáltuk.
2011. okt. 4. 09:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen független attól, hogy mit eszik. Az én anyatejes babám 2 hónapos korától 12 órákat alszik egyfolytában éjjel, szomszédban a baba kizárólag tápszeres volt születésétől kezdve, most 11 hónapos,és éjjel még mindig 5ször kel! Szerintem babafüggő ez is.
2011. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
óó aha, szóval nincs remény:)
2011. okt. 4. 09:09
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez teljesen változó... Nem lehet csak abból következtetni, hogy anyatejet vagy tápszert kap-e a baba. Az én fiam 3 hetes korától alussza végig az éjjeleket (anyatejes) De ismerek olyan babákat akik még egy évesen is keltek éjjel.
2011. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

6 hetesen azért kevés baba alussza át az éjszakát. És tényleg nincs összefüggés anyatejes és tápszeres baba között ilyen tekintetben.

Kisfiam tápszeres, és már néhány napja csak egyszer kel fel éjszaka (inkább hajnalban), majd tovább alszik.

Próbáltad hasra fektetni a picidet? Mert az enyém azóta alszik jól, hogy hasra fektettem.

2011. okt. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A tápszeres babák sem aludják át az éjjelt 3 hónaposan! Majd egyre jobban fog kitolódni az éjszakai szopizás, de ez minden babánál változó. Még várhatsz azzal, hogy végigaludja az éjszakát. :P
2011. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Aha csak azért mert van jópár babás ismerősünk és egy két embert leszámítva mindenhol alszik a baba este 10-hajnali 5ig.
2011. okt. 4. 09:18
 7/20 anonim ***** válasza:
Igazat adok az előttem szólónak, hogy ez babafüggő is. A tápszeres babák állítólag azért alusszák át előbb az éjszakákat, mert a tápszer lassabban szívódik fel, mint az anyatej és később lesz éhes a baba.
2011. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Na igen így hallottam én is... és gyakran hallom hogy milyen jó hogy tápszeres mert legalább alszik éjjel és hogy miért nem adok én is estére egy kis pótlást, de én félek hogy akkor egyre kevesebb lesz a tejem.
2011. okt. 4. 09:24
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

régen átaludták az éjszakát, mert nem mentek hozzájuk. legalábbis anyu mesélte, hogy minket éjjel hagytak üvölteni, persze, pár nap alatt leszoktunk róla. de ezt nem nevezném éjszaka átalvásának. Úgyhogy ha szüleink korosztálya kérdezgeti, hogy "átalussza már az éjszakát", akkor el lehet küldeni őket a fenébe.


ha jót akarsz a babádnak, akkor éjjel is szoptatod, ezzel ő is szépen fejlődik testileg-lelkileg egyaránt. Ne aggódj, olyan hamar elszalad ez az idő az "éjjeli randevúkkal"!

nálunk 1 évesen a lányom egyik napról a másikra már nem kelt fel éjjel. olyan jó, hogy az ő döntése volt, ő érett meg rá, nem az én lustaságom miatt nem evett éjjel.


Ne érts félre, tudom, hogy Te is így gondolod és látom, hogy jól csinálod! a szüleim "tapasztalata" miatt vagyok mérges.

2011. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja hát azt már el is engedem a fülem mellett...anyósomnak 4 gyereke van, persze az elsőt leszámítva mind Oriza tápszeren élt...és persze ők jó alvók voltak, hogyhogy az én gyerekem még ébred éjjel?? és hogy el van kapatva...de ezzel nem törődöm már.
2011. okt. 4. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!