Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának hogyan...

8 hónapos babának hogyan készítitek el fűszernövényekből az ételeket, valamint tejtermékekből?

Figyelt kérdés

Gondolok itt trapista sajtra, túróra, natúr danone joghurtra, kefírre, petrezselyemre, bazsalikomra, oregánóra, kaporra.


Előbbieket mihez, s milyen napszakban adjátok?

Utóbbiakat (fűszerek) hogyan adjátok az ételhez, nyersen a kész ételre teszitek, s összeforgatjátok vagy főzitek, dinsztoljátok?


2011. okt. 7. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én paradicsomszószhoz adtam bazsalikomot és metélő hagymát, hallal és krumplival turmixolva. Kaprot tökfőzelékkel, petrezselymet húslevessel, de mindent turmixolva.

Én a tejterméket natúr joghurt bevezetésével kezdtem, mégpedig reszelt almával vagy körtével, egy fél banánnal és pár csepp cebion cseppel (c vitamin babáknak, ilyen időben jót tesz) összeturmixolva adtam. volt hogy adtam hozzá egy-két teáskanál túrót is. Imádta! Sajtot spagettivel adtam, de azt már csak egy éves kora után.

2011. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

halat még nem kap, paradicsomot most akarok befőzni, még azt is most vezetem be nála.


S ezeket a fűszernővényeket nyersen vagy főzve, az étellel összefőzve esetleg dinsztolva adtad?


Turmixolom én is, vagyis most kezdtem bevezetni nála, hogy villával nyomkodom az ételt, védőnő tanácsára. Eddig még kétszr kapott így barackot s körtét nyomtam össze, de szerencsére nem öklendezett tőle, szépe ette. 2 alsó metszőfoga s egy őrlö foga van kint , szintén alul.

2011. okt. 7. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Kaprot belefőztem a tökfőzelékbe, petrezselymet a levesbe, de a bazsalikomot, metélőhagymát csak beleturmixoltam a paradicsomlébe és felmelegítettem.
2011. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
metélőhagymát hány hónapos kortól adhatunk?
2011. okt. 10. 14:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!