Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tápszeres a babája tud...

Akinek tápszeres a babája tud segíteni?

Figyelt kérdés
Kislányom 2hónapos tápszeres(mellé pici tej van)-(poci fájós)a Milumil komfort1 tápit eszi..Eddig 100millit(90víz+3kanál-100ml)evett,az alapján hogy kgx150ml az adagja.Most (120víz+4kanál)135millit simán megevett...sőt,nem nyugodott el amíg nem ehette meg az összeset.Nem sok ez??!!!a dobozon ez az adag van,viszont ha kgx150ml-vel számolok úgy nagyon sok...Fogalmam nincs mit csináljak...Mit gondoltok??
2011. okt. 9. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam 6 hetes volt pénteken és ő is majdnem ennyit eszik,én nem számolgatok ezzel a 150-es szorzóval!Igaz ő nagy baba,4220grammal született és 1,5 hete a védőnőnél már 5 kiló volt!Éhen is halna ha annyit adnák neki))Szerintem annyit adj enni neki amennyit igényel,azt mondták nem lehet túl etetni a babákat,annyit esznek amennyit kíván a szervezetük!
2011. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én is ezen az elven vagyok,...csak az a baj hogy volt már hogy túletettük(doki szerint)és fájt a pocija.Az én kislányom koraszülött,2hete volt 4kiló...most már 4,5kg tuti megvan...Azt javasolták-doki,védőnő-hogy a 150es szorzóval számoljam mindig a napi adagot és akkor nem lesz gond,nem lesz túl etetve..De ha egyszer éhes??!!!Ha viszont mégis sok akkor fájni fog a hasa..Fogalmam sincs mit tegyek.-..
2011. okt. 9. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy nem biztos, hogy a túletetéstől fáj a hasa. Hiszen a babák 80%-a az első három hónapban hasfájós. Az én kisfiam is az volt. De sosem számoltam a tápszer adagot, hanem igény szerint etettem vele.
2011. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is első gyerekes anyuka vagyok így nem akarok olyan tanácsot adni amivel kárt okozol.Egy biztos ha én nem adnám neki ezt a mennyiséget sikítana,így is azt csinálja ha nem azonnal kapja a kaját))Ő nem kora inkább későn szülött,egy nap híján 42 hetes voltam és így is úgy indítottak meg,végül császár lett.
2011. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12 47-nek igaza van,az én fiam is hasfájós.Azt inkább elviseli mint az éhséget))Mennyi időközönként eszi meg ezt a mennyiséget?Első voltam..
2011. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ehet többet nyugodtan. Addig nem baj míg "pufók baba", és nem durván kövér, de ez két hónaposan kizárt.

Nekünk "bukós" volt a lányunk, tej /volt bőven/, mellé is megivott 100 ml tápszert.

Érzik a kis "beles", hogy mennyi kell neki, nem lesz semmi baja.

2011. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam két és fél hónapos és van hogy 180 200 g-okat is megeszik. De előfordul hogy csak 100-120at attóf függ milyen étvágya van. Szerintem ez változó.
2011. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eddig 100at evett(90+3kanál-100),így 3óránként keltettem,de éjjel elalszik 5órát is...Most 4óráig húzta..Igaz reggel még csak 115öt evett,de a déli etetéskor ordított,hogy még éhes...muszáj volt neki adnom...Legközelebb 4óra múlva terveztem etetni...

Na mert ez is érdekes...,védőnő azt mondta keltsem 3óránként mindenképp...és ha nem is éhes???Viszont a nagyobb adag után már-elvileg-tovább kéne bírnia,mint3óra,vagy rosszul gondolom???

Gondoljátok,hogy nem a mennyiség miatt fáj a hasa???Komolyan mondom én már nem is tudom.Ez már az 5.tápszer-de talán ez már beválik..(??!!),igaz eddig kapott infacolt,gripe watert(amitől kegyetlenül fájt a hasa),na meg édeskömény teát,amitől szintén kegyetlen hasfájása volt...Úgyhogy lehet hogy a hasfájás alapból meg lenne és nem a tápok miatt vagy a mennyiség miatt??!!!Ki tudja??

Na de,védőnő-doktornő váltig állítják,hogy a 150xkg-os adagot mindenképp tartsam be...Nem tudom...Igazából minden evés után sír...gondolom mert éhes marad..Erre azt mondják itassak vele vizet...De nem kegyetlenség ez???vagy etessem meg vele a többet,de akkor meg lehet kiszúrok vele és fáj a hasa...(???!!)

2011. okt. 9. 15:09
 9/11 anonim ***** válasza:
figyelj, nem akarok bunkóságot írni, de a gyereket nem könyvből kell etetni, meg táblázatok alapján. Adj neki annyit, amennyi jólesik neki, nem hinném, hogy ilyen pici babának evészavarai lennének (pl. compulsive overeating - amikor nem tudja, hol az elég, és annyit eszik, amennyi előtte van). A mi orvosunk azt mondta - nagyon találóan - hogy mi sem eszünk egy nap egyformán, miért várjuk el, hogy egy baba cseppre pontosan mindíg ugyanannyit egyen? Bár a hasfájással kapcsolatban nem tudok tanácxsot adni. Úgy vélem - személyes vélemény - hogy az étel mennyisége nincs összefüggésben a hasfájással.
2011. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!:D

Az én kisfiam 6 hetesen megevett 180-at, igaz az a Beba volt:)

Aztán Milupa Milumil-re váltottunk, abból elég neki a 150 most, 3 hónaposan!!:))

Úgyhogy attól is függ, milyen tápi, milyen baba.


Annyit adj neki enni, amennyit kér. :)

2011. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!