Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékok valóak 10-12...

Milyen játékok valóak 10-12 hónapos gyerekeknek, amik nem unalmasak, hanem szórakoztatóak, és lekötik a figyelmüket?

Figyelt kérdés

Leányom 10 hónapos, s minden játék hidegen hagyja. Igaz, nincsenek is olyan különlegesebb játékai, van ami zenél, csörög, zörög, de igazából semmi értelmük nincs. Szeretnék beszerezni valami érdekes játékokat, amelyek fejlesztik is, meg le is kötik. Tudnátok ajánlani valamit?


Vagy esetleg ajánlhattok olyan egyszerű tevékenységeket is, amiknek értelmük van, s nem feltétlenül igényelnek játékot. Legyen érdekes, izgalmas stb :)


2011. okt. 9. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz kérdés, mert szerintem minden babát más köt le...az én fiamnak a kedvenc játékai 10 hónaposan egy lekváros üveg mintás teteje volt, amivel hihetetlen sokáig elbíbelődött(én sem értem hogy:)), meg szüleimnél egy hátmasszírozó, amivel autózott:)

Vettünk neki több játékot(forma bedobós, fp csészepiramis, stb)de egyik sem érdekli még most sem, pedig már 1 éves!

Amit viszont nagyon szeret:Labdát gurítok neki, nevet, igyekszik visszadobni, kis játékokat pakolászunk be-ki vödörbe, vagy akármibe,ami kéznél van,és autózunk.Gurítom neki, ő is tologatja.

van mikor előtte eludgok egy játékot(befedem a kislabdát egy ronggyal) és megkérdezem, hogy hol van.Persze eleinte nem értette mit akarok, de akkor megmutattam neki, hogy nézd, itt van!és megmutattam neki.Azóta mondjuk ezt már unásig játszottuk:)

Kukucs játék:ráteszek a fejére egy rongyit, kérdezem, hol vagy?Most már leveszi magáról.

Most ezek jutnak eszembe, amiket 10 hónaposan játszottunk kb, most már inkább az érdekli mit tud szétrámolni:)

2011. okt. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ő még pici ahhoz, hogy lekösse őt egy játék.

Vannak jó formaevők, csészerakosgatók, zenélős, villogós játékok, de ugyanúgy jó ha egy palackba beleteszel száraz tésztát, vagy adsz neki pár nagyobb kupakot vagy ilyesmit.

Ne várj el tőle sokat, tényleg picike még.

[link]

2011. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húú, köszönöm szépen a tanácsokat, ötleteket, nagyon sokat segítettetek!

Nagyon jó a link, sokszor hasznát fogom venni :)


Igazából a leányom is jobban elvan egy palackkal, zacskóval, dugóval, mindennel, csak a játékok nem igazán érdekelték, igaz, sokat nem is tanulhatna belőlük... Nincsenek különösebb elvárásaim, csupán szeretném elkezdeni megtanítani neki az ilyen alapvető dolgokat.

Kevés időt vagyok vele sajnos, s szeretném hasznosan tölteni az együtt töltött időket.

Első baba, nem voltam felkészülve az érkezésére, s nem igazán tudom mit is kezdjek vele... Ezért kérek segítséget, mert nekem ezek a dolgok nem igazán jönnek csak úgy...

De majd sokszor olvasgatom az elküldött linket, s akkor kapok ötleteket én is :)


Köszönöm szépen még egyszer, kedvesek vagytok!

2011. okt. 9. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

2.v

Miért vagy vele keveset?


Ha írsz privit, el tudom küldeni neked az egész könyvet (Anya, taníts engem!) - tele van játékötletekkel (a link amit küldtem, ott csak pár dolog van felsorolva)

2011. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Küldtem privit :)
2011. okt. 9. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!