Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adókártyát mennyi idő után...

Adókártyát mennyi idő után kaptátok meg a babának? Automatikusan küldték vagy be mentetek papírt intézni?

Figyelt kérdés
Nekünk azt mondták automatikusan küldik és nem kell kitölteni semmilyen papírt. Biztos így van?
2009. ápr. 29. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, így van! Én is meglepődtem amikor egyszercsak a postaládában volt. Nekünk kb. 1 hónappal szülés után küldték.
2009. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a tajkártyát automatikusan küldték, az adókártyát nem. küldtek a babakötvényes papíron adóazonsító jelet, de a kártyát csak akkor kaptuk, mikor igényeltük. apeh honlapján megtalálod a nyomtatványt, ki kell tölteni, elküldeni. kb 2 hét múlva jött meg az adóazonosító. igazából ez nem kell semmihez, úgyhogy nem sürgős szerintem, de ti tudjátok, hogy használnotok kell-e valamihez!
2009. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem nem kellett megigényelnem. Lehet hogy a kórház intézte?
2009. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Adószámot automatikusan kapsz, de a kis kártyát külön meg kell igényelni,a kiküldött adószám alapján(a babakötvényesen lesz) tudják megcsinálni.
2009. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jó nektek:-) lehet én lakom rossz helyen! második vagyok amúgy. én annak is úgy rohangáltam utána, hogy a fiam zárójelentését is odaadják. /győr-sopron megye/

Kicsit vicces volt. a kiskönyvemben benne volt az anyaságihoz szükséges papír, azt is eltüntették, kérhettem újra. ezek után nem csodálkozom, hogy én nem kaptam automatikusan adókártyát:-)

2009. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg automatikusan küldik...

A Babánk már 3 hónapos, de kártya még nincs!

A babakötvénnyel együtt generálnak egy adószámot, de még a kötvény se ért ide hozzánk!

A papírokhoz kellett az adószám, nálunk az APEH-ban meg tudták mondani, de a kártya még azóta sem érkezett meg!

2009. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!