Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehet a babám a...

Mikortól ehet a babám a húslevesből zöldségeket, husit a húslevessel hígitva és pépelve? Meg apróra pépelt tésztát pörkölt szaftal csirkehusival?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Húsleves levét már 4 hónaposan megkóstolttam vele,persze nem sokat(ilyenkor már a legtöbb levest,híg ételt megnyalattam vele).Levesből zöldséget 6-7hónaposan jól összenyomkodva.Nem sokszor vettem neki bébiételt,mindig én csináltam neki.Húsokat nem nagyon mertem neki,mert nem tudtam rendesen összetörni de azt is kapot 9-10 hónaposan.Tésztát szaftal már korábban is adtam neki apró kis falatokat :)
2011. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 7 hónapos elmúlt a fiam és anyukámhoz megyünk a hétvégén(vidékre),aki imádja az unokáját.Ezért kérdezem,adhatom e már neki ezeket.4 hónapos kora óta hozzátáplálom,sok mindent eszik már.
2011. okt. 11. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Persze hogy adhatsz :)
2011. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Simán, persze! Amikor már adtam külön külön minden zöldséget, meg húst, akkor már a húslevesből mixeltem neki. Szereti, valahogy jobb az íze, mint a boltinak. :)

Ja, és akkor lehetett olyan 5,5-6 hónapos.

2011. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én még nem adtam neki,eddig külön főztem.De anyukám mondta,hogy már szabad és a hétvégén úgy készíti az ebédet,hogy a kisfiam is ehessen belőle.Persze ő még pépesen. :)
2011. okt. 11. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
A húsleves még nagyon zsíros a kicsi gyomrának. Én még biztos várnék vele jó pár hónapot. 10-11 hós kora előtt nem adnék neki. Ha nem akarsz neki egy kis hasmenést inkább kivárod az időt.védőnő
2011. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz a húslevesből kivett zöldségektől, husitól...

Nyugodtan adhatod neki.

Én már a legelső kóstoltatásnál húslevesből kivett répát adtam neki - igaz vízzel hígítva. Imádta! Sokkal finomabb, mint vízben megfőzve.

Tésztát is adnék neki husival, de szaft nélkül. (már amennyire megoldható) :)

2011. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!