Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 4 hónapos babám egyik...

A 4 hónapos babám egyik napról a másikra nagyon sírossá, nyűgössé vált. Fájdalmasan, panaszkodva sír. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Először azt hittem éhes, mert nem elég a tejem. Elővettem a korábban lefagyasztott lefejt tejet. De nem szopizta ki a cumisüvegből, csak nézett mit akarok ezzel az üveggel. Ami a szájába csurgott azt immel-ámmal lenyelte, de nem tűnt aktívnak... Aztán büfi után egyszer csak kijött az a 20-30 ml amit megivott.


Arra is gondoltam, hogy jön a foga. Adtam neki Chamomilla 15 ch-t, de semmit nem változott a helyzet. Egész nap nyűgös, keservesen sírdogál. Éjszaka már 4x-5x ébred.

Van valami ötletetek mi lehet a baj?


Eddig csendes, nézelődős, mosolygós baba volt.


2011. okt. 12. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Jön a foga. Vehetsz rá dentinox gélt, ez zsibbasztja az ínyét. Esténként adj neki 2ml nurofen szirupot, ettől nyugodt lesz és nem fog neki fájni.
2011. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokat nyálazik? Akkor már tényleg lehetnek a fogacskák. A dentinoxxal óvatosan, mert lidokain tartalmú, és 3x lehet egy nap használni. Nurofent (meg bármi gyógyszert) még az 1 évesnek is csak végszükség esetén adok, inkább természetesebb módszerek híve vagyok. Sokaknak beválik a Viburcol kúp is, mi még azt nem próbáltuk. Dícsérik a Dologelt is, bár annak a hatásában én kételkedem legalábbis nálunk.
2011. okt. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is éppen igy vagyunk. :( Olyan "jó" kislány volt eddig a 4 hónapos babám, végig aludta az éjszakát, most meg olyan sokszor megébred és csak sir. Gondoljátok, hogy tényleg a foga jöhet??? Nem mertem bekenni neki még a géllel. Na meg fájdalomcsillapitot sem adtam, mert hátha mégsem az a baj. Bocs kérdező, hogy nem tudtam segiteni, de várom én is a válaszokat a kérdésedre :)
2011. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 10 hetes babám csinálja ugyanezt. Éhesnek nem éhes, szomjasnak nem szomjas, igaz éjszaka nem ébred fel, gondolom azért mert egész nap olyan nyűgös, pedig eddig angyali kisfiu volt. S nem tudom én sem miért csinálja. A nyála az meg egyfolytában folyik a szájából, még buborékol is vele.
2011. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Orra nem folyik, nincs eldugulva ? Torkuk is fájhat a piciknek. Ebben a hülye időben sok kicsi is beteg lett.
2011. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem folyik az orra...

2011. okt. 13. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!