Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sterilizáló - mikor, mit és...

Sterilizáló - mikor, mit és egyáltalán hogyan?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok és most jöttem rá, hogy nem vettem sterilizáló készüléket. Nekem eddig a mikrós a legszimpatikusabb, ti melyiket ajánlanátok? És ha nem veszek ilyet, akkor mindenféle készülék nélkül hogyan kell sterilizálni? És miket kell? Cumi, cumisüveg? Még valamit? Légyszi segítsetek
2011. okt. 13. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nekem meg nem volt, mégis túléltük:-))))


a kicsi 6 hónapig anyatejet kapott.

2011. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na de a cumikat meg a mellszívót is sterilizálni kell, nem? De házilag hogyan lehet megoldani?
2011. okt. 13. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekünk sincs.

ÉN mindig kifőzöm forró vízben, és tökéletesen steril lesz! Olcsóbb, mint a sterilizáló készülék!

Vettem egy lábost direkt erre a célra, és csak erre használom.

2 hónapos koráig minden használat után kifőztem a cumikat, cumisüvegeket, mellszívókat. Most, hogy 4 hós a kicsi, már csak napi egyszer főzöm ki, a többi alkalommal csak elmosom egyszerűen, mint poharakat.

Csak annyi a trükk, hogy ne legyen vízköves, hogy vízbe vagy egy kis citromsavat, vagy citromlevet, vagy ecetet kell tenni.

2011. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! És hogyan kell pontosan kifőzni? Felforralom a vizet és belerakom a dolgokat vagy hogyan, mi a menete? Olyan hülyének érzem most magam :((
2011. okt. 13. 20:09
 5/13 anonim ***** válasza:

nekem mikrós van,és nagyon tudom ajánlani.pár perc alatt kész,és ha nem nyitod fel,24 óráig sterilen tartja

[link]

nekünk ilyen van,én mellszívóval és üvegekkel együtt vettem szettben

2011. okt. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

rlső

mellszívóm egyik gyereknél sem volt, ha fejtem akkor kézzel

A nagy 21 hóanpig cicizett, a kicsi 2,5 éve nyomja, illetve szívja.

a cumit nem kell minden nap sterilizálni, ha kellet, akkor kifőztem (víz+pár csepp citromlé)

2011. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan sterilizálóm volt, mint az utolsó előtti válaszolónak, csak eggyel régebbi kiadás. Én szerettem, pontosabban a férjem, mert az első használat után lecsapott rá és nagy lelkesen sterilizált. Nekünk fontos volt, mert a kisfiam női tejet kapott (azaz nem az enyémet), és amiben hordtuk a tejet azt is sterilizálni kellett. Egyébként meg mielőtt bementem a kórházba szülni, anyuval kisterilizáltunk néhány üveget, cumit, és mikor anyu lelkesedését láttam, akkor már tudtam, hogy ezzel nem nyúltam mellé. (Kölcsön kaptuk, de végül megvettem.)
2011. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is mikrós van, nagyon megérte az árát. Szerintem sokkal könnyebb, egyszerűbb, és gyorsabb, mint vízfőzéssel. (Az eredmény persze így is-úgy is ugyanaz)
2011. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nekünk elektromos van,és nagyon szeret(t)em..Valóban ki is lehet főzni napi többször,de nekem macera volt(nincs saját tűzhelyünk,csak az anyuék lakrészében).Ebbe meg bedobáltam és megnyomtam egy gombot,10 perc múlva meg steril(tescoban már 6ezerért láttam)...szóval igazából az eredmény mindennel uaz,csak az egyik kényelmesebb, a másik meg nem annyira.
2011. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sem vettem.

A cumisüveget 1 év alatt 1x sterilizáltam. (Mondjuk 4 hónapig csak szopizott a lányom). Egyébként forró vízzel, mosogatószerrel, külön szivaccsal mosogattam el.

A cuminak viszont vettünk UV-sterilizálót. Ezt imádom, gyakran használjuk.

Amúgy a MAM cumisüveg (ami darabjaira szedhető) magában sterilizálható, nem kell hozzá készülék!

2011. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!