Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az hogy a széltől hasfájó...

Igaz az hogy a széltől hasfájós lehet a babám? VAgy ez is csak régi népi "bölcsesség"?

Figyelt kérdés

A nagymamám szokta mondani, hogy ha szél erősen fúj ne vigyem ki a babám, mert amúgy is kapkodja ilyenkor a levegőt, ha nagyon fúj a szél mellette vagy szembe, és még hasfájós is lehet ettől. 5 hós mit gondoltok?

És amit észrevettem, hogy lehet benne valami mert ma nem vittem még ki és nem is pukizik. Nem ettem olyat az elmúlt napokban amit előtte ne ettem volna, a baba csak anyatejes


2009. máj. 2. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem magától a széltől lesz hasfájós, de az biztos hogyha sok levegőt nyel, ami szélben előfordul, attól fájhat a hasa.

De egyébként nagy szélben egyébként sem ajánlatos kivinni, mert nem csak a hasa fájhat, hanem pl. begyulladhat a szeme, a torka, stb.

2009. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Hat en nem nagyon hiszek ebben,marcsak azert sem,mert ahol mi elunk(eszak-Hollandia)ott aztan van szel rendesen!

Egy dolog amit megfigyeltem,hogy ha egy kicsit nagyobb vihar kozeledik,akkor egy kicsit nyugosebb lesz a kisfiam,de itt sem kell valami nagyon nagy dologra gondolni!

Viszont arra figyelj,hogy ha kint vagytok szelben,hogy a kis szemet vedd,mert nagyon konnyen begyullad!Tudom ez nem olyan egyszeru,mert mar nem olyan kicsike,es kivancsi,latni szeretne mindent!!

Egy 6honapos kis fiu anyukaja!

2009. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bendzso ***** válasza:

már a régi görögök sem tudták, h szélben mitől nyűgösek a csecsemők...

de a régi görögök is megfigyelték már, h ha szeles az idő a babák sokkal többet sírnak. nem feltétlenül a hasfájás miatt, de ilyenkor van a legkevésbé konfort-érzetük...

ezt egy olyan ember mondta nekem, akinek a tudásában feltétlenül hiszek, így szélben nem is vittem ki a gyerekeimet.

tény, h nem szeretik: próbáld ki, csak fújj bele az arcocskájába és beleborzong. a két éves fiam sem értékeli még mindig...

2009. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, csak azért voltak ambivalens érzéseim a sétával kapcs.ban mert mások mindig mondják hogy ők akármilyen idő van viszik, akkor látom nem csak én nem viszem. max az udvarra teszem ki egy kicsit szélárnyékba
2009. máj. 2. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!