Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel szeditek ki a baba...

Mivel szeditek ki a baba ruhájából a kaki foltot, étel foltokat?

Figyelt kérdés
Milyen folt tisztítót használtok,hány fokon mossátok ezeket a ruhákat?
2011. okt. 18. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is sima mosószappannal kidörzsölöm a foltot, utána Vanish Oxi Actionnal( granulátum) vastagon bekenem még vizesen a foltot, összetekerem a ruhát, hogy alaposan tudjon hatni a Vanish, hagyom pár órát, de van, hogy egész éjszakát. Mosás előtt kiöblítem belőle a Vanish golyócskákat, mert ha a ruhán marad, van, hogy kiszedi a ruha színét is. Majd gépbe rakom 40 fokon kimosom a többivel együtt. Olyan még nem fordult elő, hogy ne jött volna ki valamilyen folt a ruhából.

Most is ott áll a kakis body:(

2011. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már én is feltettem anno, mindenki a Vanisht ajánlotta, de nekem nem vált be, hiába áztattam, vagy mostam vele, a folt épp csak halványult. Én már az összes cuccot kipróbáltam ami csak kapható, mostam magasabb hőfokon, semmi. Az egyetlen megoldás, hogy még frissiben kell kézben kimosni, de sajna ez nem mindig oldható meg.
2011. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kb 90 fokos vízbe áztatom fehérítővel(de csak a tiszta fehéreket) és vanish oxi action-el(ezt mindennél használom). Előbb csepegtetek a foltra a vanish-ből, beledorzsölöm jól, és beáztatom. Aztán nagyon jól kimosom/öblítem. Szinte teljesen kiveszi a foltokat. Csak akkor látszik, ha nagyon nagyon megnézem.
2011. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Folyékony Ariel-lel mosok, amit lehet 60 fokon. Általában minden kijön, ha mégsem, akkor átmosom újra. Az alma folt az egyetlen, ami nekem semmivel nem jött ki.
2011. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is oxi-actiont használok és beáztatom. Utána csak azért öblítem, h az erős szer ne maradjon a ruhán és mosom a babáknak való mosószerrel. Egyébként az én vanish-em színes ruhákra is való, nem veszi ki a színt. Felnőtt ruhéknál szoktam olyenkor használni, ha olajos folt van rajta (munkaruha) v olyan ruha, amiben kis fehér minta van. Így a szín megmarad és a kis fehér minta sem színeződik be.

Anyukám most a mosószódát ajánlja, mert bio cucc és olyan foltokat vesz ki szerinte, amiről nem is álmodott és nemcsak mos vele, hanem plafontól padlóig tisztítja vele a házat. Elvileg nagyon jó.

2011. okt. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Clorox-szal áztatom kb.30 percig, van amikor összevárok mosást akkor 1 éjszakát még ott áll, a színeseket Clorox Color-ral , és 30 vagy 40 fokon kimosom a többivel. Mindig kijött eddig.
2011. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Az én Vanishem is színes ruhára való, de volt már rá példa, hogy a kis milliméter nagyságú golyócskák beleragadtak a ruhába és apró fehér foltok lettek a száradás után. Ezért lettem elővigyázatos, de az is elképzelhető, hogy túl sokáig hagytam a folttisztítót a ruhán. Több mint másfél éve ezt csinálom, barack, cseresznye, fű, zsír, pörkölt és kaki folt is kijön.:)Ja, van, hogy csak másnap vagy két nap múlva kezdem a folttisztítást.

A mosást Dreft Babyvel végzem.

2011. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a friss citrom leve is jó,nekem bevált.Ráadásul a színes ruha színét sem szedi ki.
2014. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Marhaepeszappan (gallseife) mindent visz. 10 percre bedörzsölöm a ruhát, felakasztom vhová száradni ha aznap nem mosok éppen hogy mégse büdösödjön be, és mehet sima mosás 40C.

Kb. 500 Ft a Müllerben v dm-ben, nem kell sem ariel, sem vanish és hasonló vackok, meg éjszakai áztatás.

Percek alatt kiszedi a foltokat.

2014. dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én mosószódában ásztatom majd öntök hozzá egy kis ecetet és mososzappannal mosom ki. szép tiszta lesz
2015. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!