Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyedet hogyan kell igényelni?

Gyedet hogyan kell igényelni?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok és december 2-án lejár a tgyás-om és nem tudom, hogy pontosan milyen nyomtatványokat kell kitölteni. Tudnátok ebbe segíteni?
2011. okt. 19. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel nekem kifizetőhely a munkahelyem, így csak kitöltöm a nyomtatványt, beküldöm nekik, ők meg elintézik a többit. Ha nem kifizetőhely a munkahelyed, akkor az területileg illetékes MÁK-nál kell intézned.
2011. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is gondban voltam. De küldtek azt hiszem az Államkincstáról papírt, mielőtt lejárt a tgyás (kb 1 hónapja), hogy töltsem ki, és adjam le a munkahelyemen. Szóval elvileg számon tartják, és majd küldik neked is.
2011. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogy a MÁK-nál kell intézni, semmi köze hozzá.


Alapesetben mindenképpen a munkáltatódhoz kell beküldeni, akkor is, ha nem kifizetőhely. Ők majd továbbítják az OEP-nek (merthogy gyeddel kapcsolatban az OEP illetékes).


Az oep honlapról le tudod tölteni az igénylőt, kitöltöd, a felsorolt papírokat mellékeled (másolatban), és beadod a munkahelyedre.


Ha nem bízol a munkahelyedben, akkor se tudod őket kikerülni, mert nekik is ki kell tölteniük egy nyomtatványt. Azt megteheted, hogy kitölteted velük, elkéred, és a te igénylőddel együtt beküldöd/beviszed a területileg illetékes OEP-hez.

2011. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

itt a nyomtatvány:

[link]

2011. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2011. okt. 19. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!