Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maximum gyed-et kapó anyukák:...

Maximum gyed-et kapó anyukák: családi adókedvezmény két gyerkőcnél hogyan alakul?

Figyelt kérdés
Egy gyerekre tudom, hogy ez a gyakorlatban kb. havi 10000 ft pluszt jelent, a kérdésem az lenne, hogy két gyerekre ebben az esetben (tehát max. gyed) 20000ft? Vagy ugyanannyi? A második baba nálunk még magzat (elmúlt 3 hós), de fölöslegesen nem akarok intézkedni menni...
2011. okt. 20. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Két gyerekre természetesen magasabb a kedvezmény (összesen 20e Ft).
2011. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen,havonta 10 ezer 1 gyerek után, 20 ezer kettő után.

A harmadiknál (vagy 3 eltartottnál) ugrik, akkor 33 mindegyik után,tehát 99 a három gyerek után. Nekünk ez több mint egymillió évente

2011. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A max gyed adótartalma 22189Ft. Az adójóváírás 12100, vagyis adókedvezményre csak 10089Ft marad.

Ez azt jelenti, hogy egy gyerek után 100%-ban ki tudod használni, ez 10 ezer, a másik gyerek után meg csak 89Ft adókedvezményt kapsz.


Ne úgy gondolkozz, hogy 1 gyerek után x Ft stb, hanem úgy, hogy 1 és 2 gyerek után gyerekenként 62500-al csökkenthető az adóalap.


Vagyis max. gyednél nem tudod a két gyerek utáni kedvezményt igénybevenni, csak egy után. A másik után meg legfeljebb apa vegye igénybe.


A 3 gyerek utáni is csak akkor vehető teljesen igénybe, ha a jövedelem bőven 600 ezer bruttó felett van havonta.

2011. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok

Igen, de összevonható az apa keresetével. Tehát te veszed az egyik felét igénybe az apa a másik felét

2011. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Pontosan erre gondoltam én is, hogy a gyed-nél nem tudom kihasználni a két gyerek adta lehetőséget, csak ha újra dolgozom majd. Köszi még egyszer!
2011. okt. 20. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!