Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehet tápszeres babám...

Mikortól ehet tápszeres babám ételeket?

Figyelt kérdés
Mikortól lehet majd megkezdeni a hozzátáplálást gyümölcsökkel? 4 hétig szopott, azóta tápszeres, bár elejétől volt tápszer is. 3,5 hósan már lehet egy étkezést almára váltani?
2011. okt. 22. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, 3,5 hónaposan még pici hozzá. A tápszeres babáknál 4 hónaposan szokás elkezdeni a hozzátáplálást.

Nem mondom azt, hogy nem kóstoltathatod meg vele az alma levét mondjuk, de ne akarj még étkezést kiváltani. Az korai!

2011. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi
2011. okt. 22. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam 3,5 hónapos volt, amikor elkezdtem a hozzátáplálást. Nagyon kevés tejem volt, a tápszert nem fogadta el. Így is 1 hónapba telt,mire kiváltottunk egy étkezést. Almalevet adhatsz neki, de ha megeszi a tápszert én még várnék vele.
2011. okt. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Disi ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnőm, hogy tápszeres babáknál el lehet hamarabb kezdeni. Szerencsére az én babóm mindenevő, így várok vele az 5. hónapig szerintem. ha megeszi a tápszert várj még vele.
2011. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tévhit, hogy a tápszereseknél előbb el lehet kezdeni mást adni. Nálunk is ajánlott kivárni a 6 hónapot, mert az ő gyomra is ugyanolyan fejletlen, mint az anyatejesé.

[link]

Én 4 hónaposan kezdtem próbálni a hozzátáplálást (orvos tanácsára), de szenvedés volt az egész. A babám nem fogadta el a kanalat, kilökte a kaját a szájából és nagyon megviselte a gyomrát, egész nap sírdogált szegény. Úgyhogy abbahagytuk, 6 hónaposan újrapróbálkoztunk, nem is volt akkor már semmi gond.

2011. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs: *Náluk is ajánlott...
2011. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Disi ***** válasza:
Hát biztos babafüggő is. Egyik ismerősömet is halálra nyaggatja a gyerekorvos hogy hol tartanak már, de a picinek nem kell, 5 hós a babája. Lehet én is kivárom a 6 hónapot még nem döntöttem el. Nekem azért mondta a védőnőm, mert szerinte a tápszeres babáknak érettebb a gyomra. Hát nem tudom, nem lóverseny, ráérünk. Pont szilveszterkor lesz féléves, lehet csak az új évet kezdjük majd így :))))))))
2011. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:)
2011. okt. 24. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!