Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt a keresztelö...

Milyen volt a keresztelö nálatok? Hogy sikerült jol éreztétek magatokat, és a babátok?

Figyelt kérdés
Nekünk most 7végén volt a fiam 7honapos mult,elég jol viselte nem is sirt inkább csak nézelödött tetszett neki a templom és a pap is,de anyosékal nem vagyok joba(nem igazán szeretem őket)már a baba elött sem volt tul szoros a kaPCSOLATUNK DE amikor terhes lettem már éreztem hogy még rosszabblessz mert én nem birom elviselni a nyomulos akaratos stilusát és hát igy is lett.Meglett a babám és már jött volna aznap a korházba (de 10 kor született) hát én mondtam hogy csak másnap aztán meg mikor ottvoltak szinte csak nála volt a gyerek pedig 3-man jöttek dédi apos és ő meg az amit akkor mondott soha nem felejtem el KÖSZÖNÖM HOGY SZÜLTÉL NEKEM EGY UNOKÁT! hát azthittem megáll bennem az ütö én nem neki szültem!Na ez igy ment mikor hazaértünk már jött volna(pénteken jöttünk haza ő már vasárnap akart jönni)holott megmondtam 1 hétig 3-masban akork lenni a férjemmel és a babámal ezt mindenki csak ő nem értette meg aztán mikor jött akkor is 1 orával elöbb pont ebéd ,szoptatásidöbe és már az sem tetszett neki hogy várnia kell a konyhában (a fia velük volt addig),én meg jol kikeltem magambol igy nem sürün találkozun 1-2-3 havonta mert midig azt várják mi menjünk pedig nekik is van kocsijuk,én nem is bánom hogy nem találkozunk.Most a keresztelő után megmondtam már jo előre nem lessz összejövetel megyünk haza mert a babám akkor szokott enni és aludni és neki az csak nyüglődés lenne,de ezt ő megint nem értette(más mindenki igen)még de. is hivott hogy akkor megyünk hozzájuk du? hiába beszéltük meg hogy nem és persze szertartás után ment a duzzogás,és különvonulás nekem volt kinos hogy az én szüleim odajöttek elbeszélgettünk ők meg elvonultak aposal,hát igy kell viselkedni egy nagyszülönek?Ezek után már látni sem akarom csak a z a baj hogy a férjem anya és hát még ha nem is mellete áll de azért szeretné ha jobb lenne a viszonyunk ami szerintem igy nem fog menni,de akkor mit tegyek?Mi lesszennek a vége?Azmár csak mellékes hogy mi mindig felköszöntöttük névnapján szülinapján de nekem tegnap névnapom volt hát azt sem mondta le vagy sajnálva pedig kapott anyáknapi ajándékot is!
2009. máj. 4. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
a kérdésnek semmi köze a sztorihoz amit leírtál de a kérdésedre válaszolva nálunk majd ha gyerek eldönti milyen vallást választ elmegy és megkeresztelkedik. én se vagy megkeresztelve és semmi bajom 31 évesen. amit írtál sztorit meg ne hagyd magad hadd duzzogjon majd megbékél. ha most ellágyulsz az életben nem lesz tőle nyugtod. ja és a legközelebbi névnapját felejtsd el.
2009. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válaszom:nálunk 1 évesen volt a fiam megkeresztelve, és volt utána összejövetel, de megkértem mindenkit hogy a szertartás után délután jöjjenek.Addig megtudtam ebédeltetni a fiam és a délutáni alvása is megvolt, így mindenkinek jó volt. Nekem jól esett hogy együtt volt a család és a családnak is jó volt, hogy nem csak azt vártam el tőlük hogy a templomba legyenek, hanem megköszönve a megtisztelésüket volt pöri, süti és ez nekünk így volt jó.

Az hogy anyósoddal milyen a viszony szerintem semmi köze a babád alvás-evés napirendjéhez, de úgy alakítod az életeteket ahogy te akarod, bár ha már azt elfelejti hogy a névnapodon felköszöntsön?

Az biztos ne idegesítsd ezen magad a gyermek úgy is érzi, ki hogy szereti, hogy viszonyul hozzá és saját tapasztalatból írom, az enyém nem szimpatizál azzal akit én nem bírok, még akkor sem ha olyan bájos és mézes-mázos vele, érzi hogy anya kit szeret és ő is úgy tesz.Sajnálom hogy nincs normális kapcsolatod velük ha ennyire szerette volna hogy náluk legyetek, szervezhetett volna ő valami kis összejövetelt a keresztelő után.Ha már olyan jó nagymama.

2009. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Azért várok még válaszokat!
2009. máj. 4. 14:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is mondtam nekik hogy jöjenek fel kicsit de ugye ők 40 km-re laknak és nem tudtak volna mit csinálni ameddig én megetetem és lerakom aludni a babámat hát azért lett igy.Én ugy érzem hogy ha jobb lenne aviszonyunk jobb lett volna a keresztelő is mert joibb lett volna a hangulat és nem idegesen mentem volna hogy mi lessz,és nem a duzzogását kellet volna néznem,halgatni a hlye megjegyzéseit amit nem nekem de ugy tesz hogy haljam mert hozzám már nem is szol csak ha én szolok hozzá!Hát szerintem igy jönn össze a kérdés és ha kicsit jobb nagyi lenne,talán ha jobb kapcsolatunk lenne akkor ő szervezett volna összejövetelt.Meg hárt mi lessz igy a következö babánál akkor is ezt fogja csinálni?!
2009. máj. 4. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, az egyetlen amit tehetsz hogy nem foglalkozol vele, nem rágódsz rajta és nem keseríted meg a saját életedet. Vannak ilyen nyomulós-sértődős-duzzogós-beszólogatós emberek, akik ráadásul képtelenek tiszteletben tartani mások életét. Nekik ez játék és nem veszik észre, másnak mennyire nem az. Az anyósom dettó ilyen, túltettem magam rajta. Én nem járok hozzájuk, ő nem jön, telefonon nem keressük egymást, ünnepnapokon egy képeslap és ennyi. Párom időnként átviszi hozzájuk a manót, akkor kiunokázza magát. A segítségére nem számíthatunk, úgy rendezzük hát be az életünket, hogy megoldjuk nélküle. Az élet nem áll meg. A páromtól megkérdezem hogy vannak, érdeklődök az egészségükről. Nem azért, mert különösebben izgat a hogylétük, csak hogy párom ne érezze úgy, esküdt ellenségek vagyunk. Már jó fél éve működik és azóta teljesen nyugodt a légkör itthon is és náluk is. Én nem idegeskedek hogy mi lesz a következő felvonás, ők meg nem tudnak rám utálkozni, hiszen lassan azt sem tudják, hogy nézek ki, pláne gőzük sincs, mit és hogyan csinálok. Azóta vidáman találtak mást, akire lehet mocskolódni. És ha jobban belegondolunk, ők veszítenek sokat. Reálisan mex. 15-20 év van hátra az életükből és ezt úgy fogják leélni, hogy a kisunokájukat alig ismerik. Megéri? Nem hiszem. Ám ha nekik így jó, mi vajmi keveset tudunk tenni ellene. Felnőtt emberek, felnőttként hoztak döntést, nyilván mérlegelték a következményeket. Nyáron nálunk is lesz keresztelő, ők is kapnak majd meghívót. De akár eljönnek, akár nem, akár részt vesznek az ünneplésben, akár nem, mi azért jól fogjuk érezni magunkat.
2009. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mintha magam írtam volna ezt a sor panaszt az anyósra! Nem vagy egyedül, én is alapból utálom :s
2009. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!