Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érez/érzett így pár...

Más is érez/érzett így pár hetes babájával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

6 hetes múlt a kislányom, imádom nagyon, de olyan rossz, hogy ha nem alszik vagy szopizik, akkor többnyire sír.

Mindegy neki, hogy leteszem vagy ölbe veszem, akkor is mindent hamar megún, és rákezd. A hasfájós sírását ismerem, az nagyon kis fájdalmas sírás, ez meg olyan hisztis sírás. (Amúgy ritkán fáj a hasa.)De nekem anyának olya rossz érzés, hogy hiába van ölben, ha nem álmos, akkor sír, és nem vígasztalódik meg az ölelésemtől.Az is nagyon rossz, hogy nem érzi az ember, hogy ő is szeret.

Mikor jön el az az idő?Más is volt/van így, vagy csak én egyedül?


2011. okt. 25. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj!

tegyél meg mindent továbbra is érte, nagyon hamar elröpül ez az idő. ő még úgy ismer téged anyának, hogy a finom melegben, félhomályban, halk neszek közepette érzett. most meg ijesztő a nagyvilág.


2-3 hónapos kortól kezdve éreztem, hogy egyik nap még szebb és még könnyebb mint az előző. azóta is... most 15 hós.

2011. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az első gyerekemet legszívesebben visszavittem volna a kórházba, annyira nem tudtam vele mit kezdeni. Engem főleg a kialvatlanság és a bezártság viselt meg. Aztán néhány hét alatt kiderült a lelkemben az ég, és soha többé, a többi gyereknél sem jött elő ez az érzés.

Tényleg rossza a visszajelzés hiánya, de nyugi, nemsokára eljön az is. Nekem mindegyik 2 hónaposan kezdett tudatosan mosolyogni. Onnantól érzed azt, hogy nagyon szeret téged. A legkisebb most 4 hónapos, és már akkor fülig ér a szája, ha meghallja a hangomat. Hihetetlen szeretetet sugároz a kis pofija:)

2011. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Türelem és kitartás kell.

Ez persze nehéz, de jobb lesz.


Lányom 6 hónapig volt hasfájós, refluxos, sírós.

Naponta képes volt 10 órákat üvölteni alvás nélkül, egyhuzamban.

Gyomorgörccsel ébredtem és feküdtem.

Nem lehetett őt megnyugtatni, pedig mindent kipróbáltunk, de tényleg. Már nem tudtunk mit csinálni vele. Tehetetlennek és fáradtnak éreztem magam. Sajnáltam is őt, és közben ideges is voltam a sírástól.

Iszonyatos időszak volt. Kórházban is voltunk vele többször, hogy kiderítsék mi lehet ez az irtózatos mennyiségű sírás oka.

Aggódás, féltés, tehetetlenség, kimerültség volt az első fél évben.

Aztán javult a helyzet. De igazán jó most lett - most, hogy már egy éves lett.


Nekem ez nem a boldogságról szólt, hanem a túlélésről. De most már rendeződött minden, nem is sírós gyerek, egy igazi kis mosolyalbum lett belőle. A refluxot is kinőtte.


S most már nagyon ki tudja mutatni, hogy szeret! De ne is várd tőle ezt 6 hetesen, majd idővel látni fogod, ahogy nem csak testileg, hanem érzelmileg is fejlődik! Most már naponta többször megölel, simogat, bújik hozzám. nagyon jó érzés. Csak ki kell várni! S most már teljesen boldog vagyok.


2-3 hónapos korában szerintem nálatok jobb lesz. Akkor már jobban figyelik a nagyvilágot, édes kis szemekkel néznek a babák és mosolyognak rád.

2011. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt, most 3 hónapos a lányom ..


Itt van két kérdés, amit kiírtam, hátha neked is segít:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nálam is ez volt! Kitartás el fog múlni:)
2011. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül.
2011. okt. 25. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztosan nem azért sír mert már álmos??Már csak azért kérdem mert az én pár hetes fiamnál is ez volt!Elsőbb azt hittem a hasa fáj!A nagy frász...már a fáradságtól sírt!

Amikor már tényleg nem jó neki semmi,még a karjaidban sem akkor tuti álmos,fáradt,túl sok inger érte!

2011. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!