Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babájának korán benőtt a kutacsa? Esetleg emiatt műtéten is átesett a csemete?

Figyelt kérdés
Mennyi idősen és lett-e belőle probléma? Írnátok adatokat is, hogy hány hónaposan mekkora volt a fej körfogata? Köszönöm!
2009. máj. 4. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

SZIA!


az én kisfiamnak sohasem volt nagy a kutacsa. A védőnő kb. három hónapos korában mondta, hogy fura, azért említsem meg a dokinak, aki nem mondott rá semmit. Fél évesen voltam vele kórházban(nem ezzel kapcsolatban) ott a dokik megemlítették, hogy már csak a helye van meg, és hogy már benőtt. Kérdeztem tőle, hogy ez jelenthet e gondot, azt mondták, hogy amíg fejlődik rendesen, és a fejkörfogata is növekszik addig nem. Fél évesen 44 cm volt neki.

A Te babád mennyi idős?

2009. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 5 hósan már nem volt kutacs, csak a doki találta meg.34 cm volt a feje mikor született, 1 hósan 36,5 3 hósan 41, 4 hósan 41 5 hósan 41,7 6 hósan 42 és most 2 hete 43, 3. Most 9 hós lesz. Voltunk Uh-on, nem találtak varratelváltozást. Pluszban gond volt, h nagyon elfeküdte a buksit, ezért lapos volt teljesen az egyik oldal. Hiába forgattam, csak azon aludt, álmában is visszafordítottam, újra odafordult.

Azt olvastam akkor h van akinek már 4-5 hósan összezárul, és nem lesz baja.Nekünk tényleg nem lett.

Voltatok már vizsgálaton? Mi a Madarászban voltunk, van egy telefonszámom, ha kell.

2009. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Babámnak 2 hónaposan már benőtt:(((

Neurológiára kellett és kell vele mennünk. Nagyon hisztériás baba - talán ezért.

Nekünk is elfeküdte ráadásul a fejét jobb oldalon. - képtelenség oldalfekvésbe tenni, mert hisztériázik akkor is.

Folyamatosan kell nézni a fejkörfogatát. Most 4 hónapos, de egyáltalán nem forog egyik irányba sem.

született: 33 cm, 1 hónaposan: 37,5 cm, 2 hónaposan: 38,5 cm, 3 hónaposan: 39,5 cm

Veletek mi a helyzet? Én nagyon aggódom!!!!

2009. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok, utolsónak:

Mit mond a neurológus? Varratokat megnézte? Reflexek normálisak? Mitől hisztériázik? Mondták, h fejletlen az idegrendszer, és azért sír? Végeztek tornagyakorlatokat?

4 hósan az enyém se nagyon csinált semmit. Akkor még hagytam, már látom, h kár volt. Eröltetsd, ha üvölt hason, hát had üvöltsön, próbáld napról-napra egyre többet hason tartani, hasalj le mellé, adj ki vicces hangokat, rázz előtte tárgyakat. Én vettem pár mozgásfejlesztő játékot, v-tech labdát, járó, mászó micimackót, fülest.Ezek lekötötték. Hintáztasd sokat kézben, a forgásra jó feladat, h egy lepedőre, takaróra teszed, és a szélét felhúzva görgeted a gyereket, mindkét irányba. Csak lassan csináld, h érezze a mozgást, és ne ijedjen meg. Ha érzékenyebb az átlagnál, sokat hordozd, pl hordozókendőbe. Zsip-zsup játék nagyon tetszett az enyémnek. Ha sír hason, fordítsd vissza, mindenzt nevetve, és pár perc múlva újra hasra, azt is nevetve, h azt érezze, h ez játék, nem pedig fejleszteni akarod.

2009. máj. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tűntem el, de még nem jutok ide hosszabb időre. Válaszolni fogok!
2009. máj. 5. 09:31
 6/18 anonim ***** válasza:

3. vagyok. De aranyos vagy:))) Ti most hogy vagytok??? Egyébként holnap kell megint menni neurológushoz, mert idegenektől fél, üvölt és vizsgálhatatlan. Konduktor is nézte, ő sem tudta igazán megvizsgálni, oda is vissza kell mennünk. Egyenlőre még nem állapították meg konkrétan, hogy baj van, de a konduktor mondta, hogy a sérült gyerekek kutacsa be van nőve és ők hisztériáznak. 9/10-es appgar-ral született pedig, oxigénhiány sem volt.

Egyébként a kezébe vesz tárgyakat, át is veszi a másikkal, szájába is veszi, de ha nincs az ölemben főleg akkor visít, de akkor állandóan (most is). Mi sokáig pihenőszékben hagytuk, mert ott is megnyugodott - ez hiba volt, mert abban egyáltalán nem tudott mozogni. Nem tudom, hogy ezek hogyan függnek össze a kutaccsal, de mindenhol valahogy ide lyukadunk vissza. Még a csípőszűrésre is vissza kell mennünk emiatt, pedig negatív lett a vizsgálat - mégis - megnézik újra a kutacs miatt. Ti most mennyi idősek vagytok, titeket is frászban tartottak a kutacs miatt?

2009. máj. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az én fiam kutacsa már a harmadik hónapban benőtt, most elsején töltötte be az 5. hónapot. 38 cm fejkörfogattal született, utoljára április 30-án mérte a védőnő, akkor 43,5 cm volt. A dokija azt mondja, hogy amíg nő a feje, addig nincs gond, viszont neki kezd már kicsit tarajosodni, de nem a feje tetején, ahogy jellemző, hanem a feje mindkét oldalán. Neurológusnál voltunk, aki azt mondta, hogy nem aggódik a feje miatt, jövő kedden megyünk vissza. Azt mondta, mikor először voltunk nála, hogy igazából meg kellene röntgenezni, de ahhoz még túl kicsi volt akkor. Lehet, hogy most ez következik. Elküldött a neurológus szemészetre is, mert állítólag az első jel arra, hogy baj van, a szemfenék vizsgálatkor derül ki. Ott nem volt probléma egyelőre, de majd többször is kell menni állítólag. A fejét a fiam is elfeküdte, lapos hátul a feje, ezért aggódtam, hogy majd nem lehet látni, ha csónakfejű lesz esetleg. Nagyon félek, hogy mi lesz!!!!!! Vidéki vagyok, de azért a telefonszámot megköszönöm! Légyszíves írjatok majd még, hogy mi történt nálatok!!!

2009. máj. 5. 10:22
 8/18 anonim ***** válasza:

szia!


az első vagyok.

Mi az hogy kezd tarajosodni? az milyen?

2009. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szemléletesen próbálom leírni: nem sima a koponyája, hanem ahol a koponyavarratoknak kellene lennie, ott kiemelkedik a csont egy vonalban. Vagyis a varratok becsontosodnak. Azt hiszem legalábbis, én is a neten kutakodtam egy kicsit a témában. A műtét során szerintem ezzel a becsontosodott résszel csinálnak valamit. Nagyon-nagyon félek, hogy nálunk műtétre kerül majd sor.
2009. máj. 5. 11:39
 10/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

2. vagyok, mi 9 hósak leszünk, forog, hason kitolja magát, hátrafelé "kúszik", ezen azt kell érteni, h eltolja magát a kezével, a lába csúszik. Hason fekve körbefordul, szinte spárgát csinál közben. Egyedül ül, kapaszkodva áll. Felülni, felhúzni magát csak a kezembe kapaszkodva tudja. Amúgy ügyes, összeüt tárgyakat, leeső tárgy után néz, dobálózik, pápát mutat. Nevére figyel, ha lérdezzük, h hol van Apa, keresi a szemével. Neki nem volt tarajosodás, így mondta a doktornő is.

Dr. Kónya Eszter, 061-450-3700 ez a Madarász, 061-459-9100 ez a Heim Pál kórház száma. Hétfőn és kedden tudjátok elérni a Madarászban, nekem még máskor nem sikerült:)

Mindjárt keresek egy linket, annó sokat nézegettem, és volt egy műtött kislány édasanyjának a naplója, Ő nagyon jól leírja, h mi történik műtét közben, úgy emlékszem, h pár nap múlva haza is jöhetett a kislány, és teljesen gyógyult. Minál hamarabb utána kell járni ennek a dolognak, mert nekem a doktornő azt mondta, h ha nem kezelik, aa fej nem tud olyan ütemben nőni, mint az agy, ls nyomni fogja az agyvelőt. Az, ha elfeküdte a fejét olyan szempontból jó, h lehet, h nem is beteg, csak ez a ferde fej is egy tünete. NAGYON sokszor összetévesztik.

craniostenosis nálunk ez volt a kérdőjeles.

Megtaláltam a linket, de csak akkor nézzétek meg,ha nem vagytok ijedősek. Engem elöször megijesztett, aztán végigolvastam , és megnyugodtam, h tudják orvosolni, ha ez a baja. Ismétlen, azért teszem be a linket, mert a kérdező kérdezte a műtétet, ott le van írva minden. Ne legyen semmi baja a gyerkőcöknek, de ha van, mint látjátok orvosolható!

[link]

Kitartást lányok! Jah én is vidéki vagyok, egy ismerős vitt fel a vizsgálatra, és ami a legjobb volt benne, h itthon 3 hónapos a várakozási idő, a doktornő pedig már a köv. héten fogadott! Nem mindegy, h hány napot töltesz idegörlő várakozásban. Amúgy egy aranyos, idősebb nő, kedves volt nagyon.

Ha van még kérdésetek, ha tudok, váaszolok!

2009. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!