Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy hibát követek el, hogyha...

Nagy hibát követek el, hogyha nem mondókázok és énekelgetek 15 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Eddig még abszolút nem mondókáztam, énekeltem. És hogy megmondjam nem is nagyon sokat beszélek hozzá szerintem, csak a tárgyakat mondom neki mi micsoda.
2011. okt. 25. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

igen, ez hiba. de így is meg fog tanulni beszélni, max később. az oviban meg bepótolja a mondókázást.

azért próbáld rávenni magadat, nagyon fontos lenne, gondolom azt szeretnéd, hogy okos, értelmes legyen és ez a fejlődés része

2011. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, hogy eddig nem mondókáztál vele, ettől nem lesz "kevesebb" a gyermeked, csak max azoké lesz "több", akik mondókáznak a gyerekkel. Ez olyan, mintha valamelyik gyereket megtanítják két nyelven beszélni, ő annyival "több", de attól a másik gyerek, aki 1 nyelven beszél, még ugyanúgy okos, meg minden.

Beszéd. Hát azért most már kellene neki mondogatni mondatban a dolgokat. Az enyém is majdnem 15 hós, és már tud válaszolni a kérdéseimre fejbólintással vagy fejrázással. Nem feszíteni akarok a tudásával, csak elmondani, hogy ezzel is könnyebb a dolgom, mert egyszerűen megkérdezem tőle, hogy éhes e és ő válaszol. Ezzel neki is könnyebb. (hamarabb felfogom, hogy mi baja:D).

2011. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

igen nagyon nagy hiba.

ez nagyon fontos a gyerekeknek,beszéd,fejlődés miatt.

meg amúgy is a lelkének is jót tenne.

az oviban való mondókázás nem ugyan az,mintha az anyukája beszélget a babával.

2011. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem mondókáztam meg énekelem a gyerekemnek! Miért lenne nagy hiba!? És még itt azt válaszolják, hogy igen nagy hiba! Szerintem nekem sem mondókázott anyukám mégis normális ember vagyok. Van pedagógus a családban aki mondókázott meg mindent csinált a gyerekkel mégis elmúlt 3 éves mire beszélni kezdett. Az enyém 2,5 éves és folyékonyan beszél 3-4 szavas mondatokban, gyönyörűen, érthetően (logopédus rokon is van aki nagyon megdicsérte, hogy 4-5 éves ovisok nem tudnak így beszélni). Ez annyira gyerekfüggő, hogy mikor kezd beszélni és hogyan. Ezt sem lehet erőltetni ahogy pl. a járást sem. Majd fog beszélni és ha szerencséd van szépen fog beszélni. Hacsak nem némákkal lakik együtt az a gyerek akkor fog tudni beszélni. Az enyém is olyanokat mond, hogy csak nézek pl. "óóó,ezt nem hiszem el!". Szivacsból van agyuk. Mondókázzon meg énekeljen majd vele az óvónéni, Ő azért van, hogy tanítsa, fejlessze. nem azt mondom, hogy otthon a szülőnek nem kell foglalkozni a gyerekkel de végülis nem vagy Te pedagógus elég ha vele vagy, nevelgeted, tanítgatod, látja mit hogyan csinálsz stb... A mondókázáson nem múlik semmi!
2011. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem, hibának hiba, de nem nagy! És sosem késő változtatni!

Én a gyereknek születése óta énekelek és mondókázok, sőt a férjem is. Nem tudom, hogy ez mennyit segített, de most, 23 hónapos és mondatokban beszél, önállóan énekelget, fejből mondogat rövidebb gyermekverseket. De nem ez a legfontosabb, hanem pl. az, hogy el tudja mondani, mi a baja.

2011. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Én tisztán emlékszem, hogy már gyerekkoromban is tiszta idiótaságnak tartottam a kis dalocskákat meg mondókákat, pedig a szüleim nagyon igyekeztek! Mindig értelmet akartam bennük találni, nyilván nem nagyon sikerült (Eccpecckimehetsz és társai...).

Ha épp van kedvem, akkor tolom őket az 1 éves picinek, de sokszor inkább kedvenc zenéinket hallgatjuk (rock, klasszikus), ami nem pont gyerekeknek való, de élvezi. Sajnos engem nagyon idegesítenek a gyerekeknek szóló zenék is.

Nem tudom ezen múlik-e vagy sem, de a korosztályánál előrébb van a baba, legalábbis a társas viselkedésében mindenképpen (sokat van emberek között, beszélnek hozzá mindig, nem csak mi itthon).

2011. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy hiba

nehogy azt hidd, hogy itt mindenki énekel, mondókázik, este órákat mesél

csak magukat fényezik

2011. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most már mindegy, de ha teheted, ültesd az öledbe, és mondókázzatok, énekelj neki, nézegessétek a könyvet, mesélj neki, hogy mi látható az oldalon...

Biztosan élvezni fogja /fogjátok! :)

Az pedig, hogy mikor kezd el beszélni, egyáltalán nem ettől függ!! Én már pár hónapos kora óta énekelek, dúdolok neki. Mióta ülni tud, nézegetjük a könyveket, mondókázunk, mutogatjuk amit lehet, stb.

19 hónapos értelmes kislány, de még csak pár szót mond.

Érteni viszont mindent megért. Sőt! (néha még azt is meghallja, amit nem kéne) :-D

2011. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedagogus vagyok, vartam a babat, nagyaon orulok neki, de nem sokat mondokazok, eneklek neki es a ferjem se. A kis lelkenek jot tenne. Sajnos az anyagi es egyeb gondok hallgatagga tettek. Most masfel eves a kislanyom, es sokszor kicsalogat a csigahazbol. Az olelgetest, becezgetest, simogatast nem kellene megvonni toluk. A mondokazas, enekelgetes, csak egy kis szelet ebbol.
2011. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem! És melyek azok a mondókák amiket mondogattok piciteknek?
2011. okt. 26. 09:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!