Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor lehet joghurtot...

Most akkor lehet joghurtot adni, de tejet nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most volt 7 hónapos a kislányom, voltunk védőnőnél, aki azt mondta adhatok neki natúr joghurtot. Na de hogyan amikor azis tejből van, vagy nem? Vagy én ezt már nem értem, mert tejet nem lehet egy éves korig semmilyen formában, vagy igen? Sőt a túrót is olvastam, hogy azt is lehet. Most akkor lehet vagy nem? Teljesen tanácstalan vagyok már, mindenki mást mond.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. máj. 5. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, tejtermekeket lehet adni 1 eves kor elott is.
2009. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
tejet nem lehet adni, de savanyított tejterméket igen
2009. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is adtam már tejtermékeket a kislányomnak 7-8 hónapos korától folyamatosan és szereti.Ha fokozatosan vezeted be neki ,mint a többi kajcsit akkor nem lesz gond.de ha látsz rajta kiütéseket akkor hagyd abba és próbáld meg ismét 1 hónap után.

Natúr joghurtot vagy én babajoghurtot adtam neki és utána sima natúr joghurtot is,túrót vagy túrórudi belsejét csoki nélkül,sajtot, babapudingokat.

10,5 hónapos kislány anyukája

2009. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen joghurtot meg a többi tejterméket azért lehet adni mert azok átesnek több eljáráson itt pl.erjesztik vagy mit csinálnak(pontosan én se tudom)vele.
2009. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Joghurt, sajt stb bontott fehérjét tartalmaznak, 7-8 hó körül adhatóak.
2009. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Joghurtot 7 hónaposan nyugodtan adhatsz neki, natúr joghurtba keverj bele üveges bébiételes gyümölcsöt. Nálunk a szilvát nagyon imádja. Utána lehet túrót, 8-9 hónaposan meg tejfölt is. Ezek savanyított tejtermékek. A tehéntejet csak tej formában nem lehet (nem ajánlott) adni 1 éves korig.
2009. máj. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Joghurt, túró, kefír kis mennyiségben már adható 8-9 hós korban. Ezekben a tejcukor már erjesztett formában van, tehát nem olyan ártalmas, mintha direkt tejet adnál. Gondolj csak bele, a dokik nekünk is a joghurtot ajánlják gyomorpanaszokra, mintsem a tejet. Adhatsz nyugodtan ezekből. Tejet majd csak 1 éves kor után.
2009. máj. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!