Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sorrendben szoptatod...

Milyen sorrendben szoptatod ill. pelenkázod 3-4 hetes babád? Dilemma lent.

Figyelt kérdés
Alvás után tele van a pelus rendesen, de szopit követően is rendszerint bekakil, szóval még nem jöttem rá hogy lenne a jó. Lehet hogy szopi előtt és után is kellene, csak ha szopi után pelenkázom, általában megnyomódik a hasa és bukik. Ja és belealszik a szopiba.
2011. nov. 4. 23:05
1 2
 1/12 alaszka ***** válasza:
100%
Én szopi után csak akkor pelenkázok, ha bekakil, egyébként nem, mert az enyém is bukós. Ez csak egy átmeneti állapot, mert olyan 2 hónapos kora óta már nem kakilt minden evés után, azóta inkább napi 1-2 van, vagy van amikor 1 sincs, 4 és fél hónapos, és éjjel már egyáltalán nem pelenkázom. Szóval csak az első időszak ilyen pazarlós...
2011. nov. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy két gyerekkel "tapasztalom" a pelusozás örömeit. A kisfiam nagyon bukós, őt van, hogy evés közbeni kakilás után sem teszem tisztába, mert minden visszatér, amit megevett. Ha sikerül, evés előtt pelenkázok (ha nem nagyon türelmetlenek, nehogy az egyik felébressze a másikat a sírással). Mondjuk nekem már 11 hetesek. A kislányomat annak idején etetés előtt pelusoztam, ha közben bement az "anyag", akkor utána is, ő nem bukott.
2011. nov. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Snapette ***** válasza:
Ismerős probléma :-). Nekem az vált be, hogy szopi után megvártam amig jön a következő kaki, és utána pelenkáztam. Ez persze függ attól is, hogy mennyire tűri a babád, hogy kakis vagy pisis pelusban legyen. Persze nem úgy értem, hogy órákig benne kell tartani, nálunk szopi után max 15 perccel már volt kaki. Ha nem bírja, akkor cseréljed előtte is, csak én nemegyszer jártam úgy, hogy épp, hogy felraktam rá az új pelust, még üssze se kapcsoltam, s már vehettem le, mert bekakilt. Volt olyan, hogy egy óra alatt három-négy pelust cseréltünk így, úgyhogy eldöntöttem, ez így nem mehet :-).
2011. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én szopi után, ha muszáj volt, úgy pelenkáztam, hogy a feje alá raktam egy összehajtott takarót, plusz igyekeztem nem annyira az égbe hajtani a lábát, inkább oldalt fordítani, ha a háta is kakis lett.
2011. nov. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én szopi előtt pelenkáztam, mert ő is bukós volt. ha szopi közben bekakilt, akkor kb. fél óra múlva pelusoztam át.
2011. nov. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk anno a koraszülött osztályon (sajnos volt szerencsénk ott is eltölteni egy bizonyos időt) azt mondták, hogy piciket mindig evés előtt, mert gyomor záróizma még nem tökéletes, simán visszajöhet a kajcsi, ami akár a tüdejükbe is kerülhet.
2011. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mikor ennyi idős volt a manóm mint a tied akkor kajcsi elött megnéztem a pelust, mivel nekünk a korházban igy mutatták, nekem fiam van, ő is bealudt szopi közben és ezért is volt jo elötte pelusozni, nehogy megzavarjam a pihenésben.
2011. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nálunk is az oldalra fordítós pelenkázási mód vált be. Ezt annyira tökéletesre sikerült fejlesztenünk, hogy fel sem ébred már rá. Ha szopi után is kakil,akkor nem tudsz mit tenni, muszáj akkor átpelusoznod. Ha bukik kicsit vagy felébred,akkor újra cicire teheted, akkor már nem fog annyit enni,h megint kakiljon tőle, de újra el tud aludni rajta.
2011. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Milyen az az oldalra fordítós pelenkázás? Hogy kell elképzelni?? Főleg éjjel nagyon jól jönne egy olyan módszer, aminél nem ébred fel.
2011. nov. 8. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért akarod éjjel alvás közben átpelusozni? Vegyél neki pufipelust
2011. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!