Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hidegpárásitót kelle venni?

Hidegpárásitót kelle venni?

Figyelt kérdés
sziasztok van 1egy 14 hónapos babám konvektorral illetve kályhával fűtünk minden esetben kell e venni ilyen készüléket? miért jó ha van?
2011. nov. 5. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi vettünk panelos szobába. Én szeretem, de meg lehet lenni nélküle is, mert nem kötelező kellék. Párásítani úgy is lehet, ha vizes törölközőt terítesz a fűtőtestre (ha lehet!!), vagy párásító edényt veszel és azt akasztod a fűtőtestre. Én nem bántam meg, hogy vettem nyáron, mert ez a színváltós párásító sokszor abban is segít, hogy néni nézi lányom, és elalszik. És legalább tanuljuk közben a színeket:)
2011. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha száraz nálatok a levegő, vagy ha sokszor vagytok betegek (megfázás főleg), vagy ha volt/van kruppos a családban, akkor megéri venni és használni.

Amúgy más esetben nem kell. Nekünk is van, de szerencsére nem kell használnunk. Mi azért vettük, mikor megszületett a lányom, mert bátyám is és unokaöcsém is volt kruppos.

2011. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. nov. 5. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, de jó, ha van. Mi az első betegség után (5 hónapos volt) vettünk, és nem bántuk meg. Nagyon jó, én is könnyebben alszok tőle. Amit az első válaszoló írt, hogy a fűtőtestre a vizes ruhát, vagy párologtatót, az melegpárásítás. A melegpárásító akkor kell, ha nagyon száraz a szoba levegője (pl. télen panelban), a beteg gyerekeknek viszont jobb a hideg, mert a meleg pára gégeduzzanatot okoz, a hideg pedig éppen azt előzi meg. Valamint nem kell félni a penészedéstől, és asztmások is használhatják. Ezek miatt jó, ha van. Ha megengedhetitek magatoknak, akkor vegyetek. Ha nem, az se baj. :)
2011. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!