Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez? Hogyan változtath...

Normális ez? Hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 17 hónapos, de még mindig szinte csak a bébiételeket eszi meg teljesen. Néha még ezektől is öklendezik, pedig tudjátok, hogy elég folyósak és 16 foga van hozzá. A reggelivel nincs gond, a kenyeret felvágottal simán eszi, néha egy kis zöldséggel, de pl. gyümölcstől undorodik sokszor, így azt is üvegest kap. Ráadásul próbáltam már vacsira is kenyereztetni, virslit is adni, stb., de ilyenkor néz rám kérdőn, hogy miért ezt akarom adni, amikor Ő a péphez szokott. Kezdem azt érezni, hogy vmi nagyon elromlott. Lassan már nem "ezeket" kéne ennie, nem? És kell még neki a napi 5x evés egyáltalán? Mert sokszor látom, hogy nem éhes, de etetem, mert így szoktuk meg... Segítsetek!
2011. nov. 7. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Hát igen, valamit sajnos nagyon elrontottál. 17 hónaposan 16 foggal nagyon is darabosat kellene ennie. Üveges kaját meg egyáltalán hisz az már nem neki való és nem is lakik jól.

Próbáld meg a te főztödet jól összetörni vagy kicsit turmixolni, hogy hasonló legyen a péphez, de mégsem annyira krémes. Majd folyamatosan egyre növelve a darabokat, mígnem hajlandó lesz megenni a teljes darabos ételt egy egy falatban.

2011. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgysem eszi meg a gyümölcsöt,ha valamilyen zöldséggel adod neki? pl. alma krumplival, kicsit összetörve. Vagy darabos bébiétel? Nem tudom beszél-e már valamilyen szinten, de azt úgyis látod, ha nem éhes. Tudja ő, hogy mikor szeretne enni, szóval megszokásból szerintem nem kell ötször étkeznie. Gondolom te se minden nap pontosan akkor, és annyiszor étkezel ami a nagykönyvben megvan írva.

2011. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem éhes ne erőltesd,mert még jobban nem akar majd enni! Persze hogy öklendezik. Ha a reggelivel nincs gond,szerintem azért eszik rendesen mert akkorra kellően éhes.

Én hanyagolnám az üvegesételeket. Ha nem eszi meg a gyümölcsöt,ad neki a levét,vagy pépesísd házilag. Ha egész nap tömöd a bébiétellel,persze hogy nem fog enni rendes kaját,és hozzászokik hogy ezt kap!

Akkor adj neki enni ha éhes,nem kell 5aponta 5x.

2011. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"naponta 5x"
2011. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is azért eszi meg a reggelit mert akkor eléggé éhes,ha nem tudná megenni a darabosat,akkor se enné meg.



Ha nem kell neki a rendes kaja,kináld a köv. étkezésnél,de ne 2 kaja között.Hidd el nem fog éhen halni.

Igen,te rontottad el,kisfiam 1 évesen már azt ette amit mi.kicsit jobban darabolva mint a miénk.

2011. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A fiam úgy szokott hozzá a darabos ételhez, hogy a védőnő javaslatára kukoricakukit :-) kapott. Azóta simán elmajszolja a darabos ételeket. Vagy kenyeret adok a kezébe, egy szelet almát, stb.
2011. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálunk is ez a probléma és nem biztos, hogy te rontottad el. Az én kislányom is simán eszi a pirítóst meg a kifli csücsköt, esetleg kekszet, kölesgolyót, de ételben csak a 100%osan pépeset eszi meg. Akár bolti, akár házi. Hiába próbálkozom rendszeresen, csak azt értem el vele, hogy most már az üveges bébi ételt sem akarja megenni.


20 hós kislány anyukája

2011. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 13 hónapos és ő is még csak a teljesen pépes kajákat hajlandó elfogadni, ha pépesben van valami darabos is, akkor azt egyszerűen visszaöklendezi. Természetesen folyamatosan próbálkozom a darabossal, de még mindig hányás a vége :(

Kislányom napi 4-szer eszik, az 5. evése éjjel van. (ilyenkor megiszik 2,5 dl tápszert)

Amúgy a falatkákat, kenyeret, kiflit, sós kukit, gyümölcsöt, stb... simán megeszi, de ha pépes ételben darabot talál, azt rögtön visszaöklendezi. Szóval mi is ezzel kínlódunk még. Főtt ételekből olyanokat adok neki, amit lehet pépesíteni, bébiételt nagyon ritkán kap.

2011. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már sokat olvastam arról, hogy a pépes-darabos ételt nem fogadja el a baba, esetleg még öklendezik tőle. Az én kisfiam sem szerette az ilyeneket, így 9-10 hónapos korától vagy teljesen darabos, vagy teljesen pürésített ételeket adtam neki. Nagyon szereti mai napig is a tésztás ételeket, párolt zöldségeket, fasírtot stb. Ilyeneket próbáltatok adni már a piciteknek?

Kedves kérdező! Ne etesd meg, ha nem éhes. Ha elutasítja a te főztödet, vedd ki az etetőszékből, és később próbáld meg újra, amikor már elég éhes. Gyümölcsből olyat próbálj adni neki, ami puha és nem savanykás (pl. banán), vagy azt sem szereti?

2011. nov. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Próbáltad már úgy a főétkezést, hogy egyáltalán nem aprítasz? Nálunk sláger a főtt tészta magában, én ezzel kezdenék a helyedben ha már így alakult. Vagy lehet pár napig főétkezés sajtos rúd, akármi amit megeszik kézbe fogva, amíg kicsit elfelejti a pépeket.

Reggeli után ne adj enni hogy igazán éhes legyen ebédre amíg meg nem szokja ezeket. Persze ha kér, az más.

Napi 5 kaja még a 2.5 évesemnél is megvan egyébként, persze ebből kettő csak nasi, egy joghurt, gyümi, keksz, túró rudi ilyesmi, reggeli pedig rengeteg kakaó csak.


Lényeg hogy megkínálod, de ha nem ugrik rá, akkor nem adod neki.

Ha úgy látod nagyon megszokta a rutint, és eszik ha ideje van a kedvedért, akkor borítsd a rutint. Kérdezd meg ha eddig nem, hogy éhes-e, ha az menjen ő az etetőszékhez vagy ahol enni szokott. Ha inkább játszani megy akkor ne egyen.

Egyetek máshol, csak sima kisszéken ülve kisasztalnál, vagy menjetek át egy ismerős babával ebédelni, sokszor ez a legegyszerűbb, egymást ráveszik mindenre :)

2011. nov. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!