Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött FIÚ kisbabák ápolása...

Újszülött FIÚ kisbabák ápolása közben mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés

Kérdéseim lennének,mert most fiam lesz,és a közelemben nem volt még fiú csecsemő.

Elsősorban a pelenkázásnál érdekelne:


- mennyi krémet kell kenni és melyik részekre?

- kukit is be kell kenni?

- mi van ha belemegy a krém vagy a kaka?

- ha pisil, utána nekem ki kell rázogatnom/csepegtetnem a maradékot ha van ilyen egyáltalán?

- mennyire érzékeny a here zacskó, nem kellemetlen neki ha krémezés közben kicsit nyomódik?

- Kell-e mozgatni bármennyire is a bőrt a kukin?

- ha kell a bőrt mozgtani akkor mikor először?


- van még valami? mire figyeljek oda különsen?


Picit talán furcsák a kérdéseim, de tudom,hoyg a kórházban nem fogok segítséget kapni.


Köszi a válaszokat!


2011. nov. 8. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia


- kb. mogyoronyit

- nem, és nem szabad a kukit bántani, a bört hátra huzni

- nálammég nem fordult elő

- nem kell, kukihoz nem kell hozzá nyulni, fürdetésnél ugyis tiszta lesz, rendesen, látható pisi,kaki nincs rajta

- nem kell krémezni a zacsit, csak alatt ésmellett, végülis körbe kened neki azt a részt

- nem szabad


popsitörlésnél se kell a kukit bántani, elég ha körülötte megtörlöd

2011. nov. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. krémet általában a popsira . Nem olyan sok krém kell rá.Ha púdert használunk akkor nem tanácsos krémet is használni. Púder esetében a hajlatokat kell beszórni.

2. Szerintem a kukiját felesleges, maximum akkor ha ki van csípve neki, de arra a doktornő úgyis ír fel rávaló krémet. Púderezni viszont be lehet.

3. Ha fiú esetében bele megy a krém, akkor amikor tisztába teszed finoman felhúzod a bőrt és popsitörlővel kitörlöd.

4.Pisi után nem kell rázogatni/csepegtetni főleg ha pelenkás. Később amikor már egyedül fog akkor meg lehet neki mutatni.

5. Természetesen a herezacskó érzékeny terület az életkor bármely szakaszában, vigyázni kell, hogy ne sérüljön de krém vagy púder mehet rá.

6.Muszáj a kukiján a bőrt mozgatni, minden fürdésnél alaposan megmosni mert vannak olyan esetek, hogy lenőhet.Azt pedig később felvághatják.

A hajlatok bepúderezésére mindig figyelj oda. Szerintem nem nehéz megtanulni a csecsemő ápolást.

Ha nagyon bizonytalan vagy akkor vannak olyan babaápolási könyvek amiben részletesen le vannak írva a folyamtok, illetve képpel vannak illusztrálva.

Eredményes felkészülést az Anyaságra!

2011. nov. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hintő port nem szoktunk használni, mert szárithatja a bört (fehér bőrű a babánk)
2011. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- Krémet csak annyit, amennyi felszívódik, nem kell hogy tocsogjon benne a feneke.

Kukit, ahogy előttem is írták, nem kell bekenni.

- Ha véletlenül krém, vagy kaka megy bele, lemosod vízzel, vagy popsitörlővel áttörlöd óvatosan.

- A rázogatás számomra értelmetlen kérdés, mert honnan fogod tudni a pelenkán keresztül, hogy mikor pisil? :) Majd ha már szobatiszta lesz, rázogathatod, vagy ő magának.

- Nyilván nem fogod agyonnyomni a herezacskóját, ha krémezed, de amúgy elég körülötte kenni, ahol a kukival összeér, illetve ahol a combjához ér, mert úgyis ott fog pirosodni, vagy ha meleg van bepállni. Ha úgy látod, hogy a sok pisi esetleg áztatja a kis bőrét, vagy nyáron izzad, akkor púderezheted.

- A kukiján a bőrt csak nagyon óvatosan kell mosni, mert ilyenkor még le van tapadva, pont azért, hogy nem menjen alá a szennyeződés. Ha ilyenkor nagyon felhúzod, felszakadhat, fájhat neki és utána nagyobb problémáid lesznek. Egyébként majd rájössz, hogy erről a bőrfelhúzásról erősen megoszlanak a vélemények, sajna mindenki vakon tapogatózik, hogy mikor és hogy lenne a legjobb elkezdeni, mivel még az orvosok is homlokegyenest mást mondanak. :S Ha óvatosan húzod, abból baj nem lehet, talán ez az arany középút, így legalább ahhoz is hozzászokatod, hogy tisztítod és később sem lesz baj, ha hozzányúlsz. Egyébként sokan mondják, hogy szobatisztaság előtt felesleges hozzányúlni és van aki szerint már újszülött korától húzgálni kell.

2011. nov. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A védőnőd ki fog menni miután hazamentetek a kórházból, lehet, hogy még aznap, de másnap biztosan! Ő mindent el fog Neked mondani, hiszen ez a dolga! Ha kéred meg is mutat mindent! Nekem a szoptatásnál segített sokat, mert folyton gyulladt volt a cicim, és megmutatta milyen pózban szoptassak, hogy minden tejmirigy rendesen kiürüljön! Ne félj kérdezni, nem fog megenni!:)
2011. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

jót nevettem :D ne haragudj, bennem is hasonló kérdések merültek fel, igaz a pisi kirázása nem ;D

de semmi az egész, ha megszületik teljesen természetes lesz, hidd el :) pici krém a popsira, pont mint a lányoknál. majd olyan fél éves korától vagy lehet 1 éves korától kell majd ici picit húzni fürdésnél a fülyin, hogy meg tudd mosni de ezt majd mondja és mutatja a gyerekorvos :)


van olyan, hogy szülésfelkészítő, a védőnőd tartja, menj el :)

2011. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem a védőnő nemcsak elmondta de meg is mutatta a lényeges dolgokat, noha már a második fiamról volt szó, ha olyan akkor kérd meg nyugodtan. Előttem mindent leírtak nagyjából, a hintőpor szokott gázos lenni valakinek tényleg nagyon szárít mi sem használjuk, csak a köldökcsonkra használtuk míg le nem esett. A

A fiúk gyakran pisilnek mikor nincs rajtuk pelus ha áll a kis kukija mikor leveszed a pelust akkor légy óvatos vele, mert lehet hogy lőni fog:)

2011. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Y alakban elég bekenni a kukker körül és a popsi hajlatnál. NEM szabad rángatni a fitymát. 1 éves korig semmiképpen, megsérülhet könnyen. A kisfiúk 80 százalékának le van tapadva és 96% magától fellazul. Egyes vélemények szerint 1 éves kor után lehet finoman húzogatni, mások szerint elég ha már ő magának rángatja, akkor elkezdeni. A védőnő előtt, mellett van újszülött gondozási tanfolyam: [link]
2014. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!