Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másféléves kislányunk elkezdet...

Másféléves kislányunk elkezdett érdeklődni a nemiszervek iránt. Főleg az apjáé iránt, mert neki másmilyen van (? )

Figyelt kérdés
Nálatok ez hogy működik? Mit mondtok neki? Hogy magyarázzátok? Nem szeretném, hogyha most csorbulna az erkölcsi fejlődése, de azt sem szeretném, hogyha későbbiekben meg gátlásossá váljon, hogy péniszirigy legyen.

2011. nov. 8. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen normálisan kezeljük,nekem is másfél éves a lányom.Megnézi az apja kukiját,megmondjuk neki mi az ,van hogy nevet rajta és ennyi.Én nem csinálok ebből problémát,természetes lesz neki.
2011. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megmondtuk neki hogy ez apa kukija.Ennyi.
2011. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam,hogy az Apa himbilimbije- hogy ne keverje a kukit a kukkival :-),és hogy Apa azzal pisil,állva,míg Neki nunija van,azzal pisil ülve. Olyan édes volt,amikor mondta hogy "Apának hibi-libije van,Szisszitének,meg netem,meg neted nuni" :-)

Meg mutatta,hogy Apa hogy pisil állva :-) Nagyon muris volt!- lassan 2,5 éves,és már kinőtte.

2011. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2,5 éves lányomat együtt szoktam fürdetni a fiammal. Egy nap apa fürdette őket, és kétségbeesve kiabált utánam. Már azt hittem, hogy valami nagy baj van.

Megyek be a fürdőszobába, és a lányom nagy bánatosan mondja nekem:

-Apának van fütyije, a babának is van fütyije, csak nekem nincs, valami baj van!

Apa ezt nem tudta lereagálni. De ezek szerint a lányom már korábban is kifigyelte, hogy kinek mi van. Én erre mondtam neki, hogy nincs semmi baj, anyának sincs kukija. Ez normális dolog, a fiúknak van, a lányoknak nincs. Ezzel megnyugodott, és azóta sem firtatta. Ez a péniszirigység dolog szerintem hülyeség. Én nem emlékszem, hogy kislány koromban szenvedtem volna tőle. Esetleg a középkorban, amikor nem beszélték ezt meg az emberek.

2011. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krisztivan ***** válasza:
Nálunk ez fordított helyzet volt.Párom kisfia érdeklődött az én "testem"iránt.Jött be amikor fürödtem és szépen végigkérdezte mi micsoda rajtam.Megbeszéltük és már nem is volt nagy szám a dolog.Kiderült hogy anyukáját még nem látta meztelenül és azért volt olyan érdeklődő.Szerintem nyugodtan meg lehet nekik mondani és máris a helyén lesznek a dolgok.
2011. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan válaszolj egy szóval, mondattal, ha nemi dolgokat kérdez. A gyerekek annyit kérdeznek, amennyit az elméjük be tud fogadni róla. Ha tabuként kezeled a dolgot, akkor a továbbiakban, nagyobb korában nem téged fog kérdezni kényes dolgokban, hanem pl. az osztálytársait.
2011. nov. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jobb ha ilyenkor tanulja meg, hogy neki és az anyukájának, mint a többi lánynak puncija van, a fiúknak, mint az apukája is, fütyije.

[link]

Tessék, ez a legfrissebb cikk a témában. Tegnap olvastam.

2011. nov. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, elolvastam. Csak első baba és nem tudtam, hogy kezeljem, amikor "üldözi" az apját a wc-re, fürdőbe és kukucskál :)

De majd leszokik erről, ha már nem lesz érdekes.

Még nem beszél, csak mi mondjuk neki hogy fütyi, meg nuni.

2011. nov. 9. 06:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 21:39-es válaszoló! Írtad, hogy azt mondtad a kislányodnak, hogy a lányoknak nincs kukijuk, azt miért nem mondtad, mijük van helyette? Ez is fontos.
2011. nov. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
16%
Tlán nem kellene látnia az apuka kukiját és akkor nem kellene ilyen dolgokkal foglalkozni.
2012. máj. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!