Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ausztráliában élő anyukák/csal...

Ausztráliában élő anyukák/családok? Ez tényleg igy van? Egy ismerősömmel beszélgettem (kint dolgozik), és érdekes dolgokat mondott amit hitetlenkedve hallottam!

Figyelt kérdés

Közölte velem,hogy kisgyerekkel ha kimész dolgozni vagy letelepedni akkor az államtól ingyen(?!) kapsz egy lakást, plusz akkora a gyes és a családi összege amiből a rezsit bőven kifizeted! Mondott emellett még mást is de egyszerűen nem tudok neki hinni! Ezzel az erővel az összes (bocsi h igy irom) de cigány oda menne...!


Tudtok erről valamit? Milyen odakint az élet?


2011. nov. 10. 10:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat Ausztriára gondoltam...
2011. nov. 10. 10:59
 2/16 anonim ***** válasza:

a családiból és a gyes tényleg elég magas simán ki lehet belőle fizetni a rezsit de ha jól tudom ott nem havonta utalnak csp-t hanem kéthavonta.

az ingyen lakás nem hiszem hogy úgy van hogy csak kimész és kapsz egyet..(az élelmes magyarok már meggazdagodtak volna belőle:D)

2011. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Jó, mert már akartam írni, hogy Ausztráliában biztos, hogy nem így van. Ott nagyon megszigorították a bevándorlást.


Ausztriáról én is hallottam hasonlókat, de biztos van feltétele is, hogy igénybe vehesd. Sehol sincs kolbászból a kerítés, de biztos utána lehet olvasni valahol. Egyébként szerintem, de mondom, nem tudom pontosan, egy jó németnyelvtudás bizonyosan megkövetelt feltétel.

2011. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
igen, én is ezért irtam mert nagyon hihetetlennek tünik...! Tömeges kivándorlások lennének ha igy lenne..
2011. nov. 10. 11:07
 5/16 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék a válaszokra én is....
2011. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lehet kiirom megint Ausztriával...! Hátha csak azért nem irnak...?
2011. nov. 10. 11:31
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy ilyet találtam:

[link]


3. voltam

2011. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát más mint nálunk:


Minél tovább marad tehát otthon a szülő, annál kevesebb GYES-t kap, de a legkisebb összeg így is 430 euró, azaz több mint 100 ezer forint havonta. Aki pedig csak egy évet tölt otthon, havi 1000 euróra számíthat, vagy választhatja a jövedelme 80 százalékát. Ausztriában is jár családi pótlék a gyermekek után. Hogy mennyi, az nemcsak attól függ, hányan vannak, hanem attól is, hogy mennyi idősek. Mivel a nagyobb gyerek többe kerül, a családi pótlék az életkorral növekszik.


még mindig 3.

2011. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

En 4 eve ausztriäban elek 5 honapja szültem itt!

Az ingyen lakäs baromsäg nem tudom honet vette de akkor tenyleg mindenki ide jönne!

A csalädi potlekot kethavonta kapjuk es ennek az összege 300 euro!

Itt is van olyan amit magyarorszägon azthiszem terhesägyi segelynek hivnak!Ezt kaptuk szüles elött nyolc hettel (mert akkor kötelezö abbahagyni a munkät) es utäna is meg nyolc hettig jär ez 1000euro egy honapra!Aki csäszärral szül mint en is annak jär meg plusz agy honap!Ezt itt mutterschutz-nak hivjäk!Amig ezt kapod aban az idöben el kell dönteni melyik gyest (ami itt karenz) välasztjuk!Mindenki ugyanannyi penzt kap csak azt kell eldönteni meddig akarsz otthon maradni es annyi idöre osztjäk el!Van 10+2 10 honap az anyänak es utänna 2maradhat az apa!Van 20+4 20anya+4apa!Es van 30+6 30 anya es 6apa!Es ami az apänak jär azt csak ö veheti ki az anya nem!

Mi a 30+6ot välasztottuk igy kapunk 450 eurot havonta!Itt dolgozhatunk gyes mellett evi 16200 eurot lehet meg keresni mellette!

En ha a länyunk egy eves lesz ujra dolgozni fogok mivel tagesmutter vagyok ami olyan babysitter szerü!Es ez jo mert a ferjem marad majd a meloba babo marad velem es megkapjuk azt a hat honapot is!

De ne gondolja senki hogy akkor fogom a gyereket aztän megyünk mert gyest csak az kap innet aki itt szül es itt is el!

Van egy barätnöm akinek a ferje mär itt elt es dolgozott ö viszont otthon dolgozott csak a szüles elött jött ki ezert ök csak gyest(karenzet)kaptak ami elötte jär azt nem!Es ehhez is sok a papirmunka!

Nekem minden automatikus volt mert itt eltem dolgoztam a ferjem oszträk es a länyom is az lett!Csak kesöbb kertem meg a magyart neki!

2011. nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kemény...! Ki kell menni...!
2011. nov. 10. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!