Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Van valami mellékes...

Anyukák! Van valami mellékes jövedelmetek a gyes/gyed ideje alatt?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi? Mivel tudtok kicsit keresni??
2011. nov. 10. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Fordítással.
2011. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nincs.


Tejadó voltam 7 hónapig, nekem az volt kiegészítő jövedelem a gyed alatt, azt lehetett. De egyébként kereső tevékenységet gyed alatt nem folytathatsz, kivéve ha szellemi terméket állítasz elő, mondjuk könyvet írsz és kiadják.

Gyes alatt már lehet dolgozni, de ott is változtak a feltételek, hogy hány órában.

2011. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vatera, tesz-vesz
2011. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én készségfejlesztő és logaikai játékokat értékesítek. Ha érdekel, írok neked róla bővebben.
2011. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nincs. Igazából max 2,5 évers koráig akartam itthon maradni, de akkor nem tudtam felajánlani munkakört, így ki kell várnom a gyes végét, talán akkor:-((
2011. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Heti egy alkalommal eljárok takaritani egy családhoz.
2011. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Befektetéssel lehet foglalkozni, a tőkejövedelem nem kizárt GYED alatt sem. Viszont ahhoz kell egy kis kezdőtőke, illetve gyakorolni kell sokat, hogy megértsd, hogyan működik a tőzsde.

Magánórákat tudsz még adni feketén, ha van valami kelendő tudásod. Már ahol, mert én próbáltam angolórákat adni, de falun a kutyát sem érdekli.

Ha van sok türelmed, el lehet adni a kinőtt babaholmikat is a neten, ahogy mások is írták itt, de én nagyon sokat foglalkoztam vele, vasaltam, fényképeztem. Alig tudtam egy-két holmit eladni, és a jutalékok is pofátlanul magasak már. (Akkor is fizetsz, ha nem adtál el semmit.)

Esetleg tehetsz ki hirdetést, hogy gyermekfelügyeletet vállalsz nap közben, végülis mindegy, hogy 1 vagy 2 gyerekre vigyázol-e. Csak ez is kérdéses, hogy érdekel-e valakit.

Szóval elég nehéz.

Esetleg próbálkozz feliratkozni Vida Ági hírleveleire, ő ezzel foglalkozik. Internetes vállalkozást is lehetne kezdeni, ha esetleg van valami ötleted (ha legálisan akarod csinálni, akkor a férjed nevére). Áginak van egy-két ötlete, na de persze igazából ezt ő is pénzért csinálja. De azért érdemes megnézni, hogy érdekel-e.

2011. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én bababörzékre járok eladni ruhákat.

Ismerősöktől megveszem - normális áron - és egy kis pluszt rátéve eladom börzéken.

Nem egy nagy "biznisz", de én élvezem ezt a 'munkát' és sokan járnak hozzám vásárolni, mert mindig adok egy kis pluszt nekik 'sutyiba' ... :))))

2011. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A 6-lakásos társasházunknak én vagyok a közös képviselője. Nem sok pénz, havi 8000 Ft, de nem is "hivatalos" jövedelem.
2011. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy kis off: a tejadáshoz mi kell? és mennyi pénzt lehet érte kapni?


Én egyébként egyetemre járok, onnan kapok szociális támogatást, és ösztöndíjat, ami igen jól jön :)

2011. nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!