Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12-13 hónapos gyermeketek...

12-13 hónapos gyermeketek napirendje, hogy alakul? Milyen ételeket eszik? Legfőképp az ebéd, az uzsi és a vacsi érdekelne!

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 12,5 hónapos. Reggel 8 körül ébred, 9-kor reggelizünk, játék,10-körül alszik 1 órát. Ébredés után 10 órai, játék kint vagy bent, 13:30 ebéd. 14:30-tól alvás 16-ig, játék, 17-kor uzsi, 19 fürdés, 19:30 vacsi. 20:30 260ml tápszer. Hajnali 4kor 200 tápszer. Jó esetben alszik 8-ig. :)

Ebédre már sokszor két fogást eszik, tehát levest és másodikat. Nagyrészt azt eszi már amit mi, csak akkor kap bébiételt, ha nem volt időm főzni. Szereti a tésztaféléket: krumplis, túrós, spagettik. Valamelyik nap csinálok grízest is. Szereti a krumplipürét, rízst, sülthusikkal. Tarhonyáshúst. Szilvásgombócot. Főzelékeket: krumpli, zöldbab, tök, spenót.

Én nem vagyok egy nagy húsevő, így van hogy csak neki készítek egy pici húst és teszem a főzelékéhez.Mi csak szárnyast eszünk, sertést max bébiételbe eszik, marhát meg a nagyszülőknél. :)

Uzsira valamilyen gyümölcs (alma, babán, körte,stb) szokott hozzá kekszet, vagy babapiskótát rágcsálni, vagy tejtermék (joghurt, krémtúró, tejszelet,stb). Attól függ mi volt a tízórai. De evett már gesztenyét is és most újra sütőtöközünk.

Vacsira pedig pékárut eszünk vajjal felvágottal, virslivel, májkrémmel, paradicsommal, uborkával, teával. De evett már tejbegrízt és tejberízst is vacsira.

Reggelire pedig bundáskenyeret (csak sárgájából) és rántottát is. A rántottától kiütéses lett, így most jegeljük a tojásfehérjét.

2011. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! A fiam 14 hónapos. 7-kor ébred, reggeli, játék, 10 körül bealszik, kb. 1-másfél órát. 1 óra körül ebéd, utána megyünk bevásárolni, sétálni. 3-kor elalszik, ha felébred (4-5 között) akkor uzsi, ekkor már apa is hazaér. Este fél8-kor fürdik, vacsi, fél9-kor kerül ágyba. Ebédre azt eszi, amit mi. Nagy kedvenc a spenótos-sajtkrémes tészta, bolognai spagetti, de szinte mindent megeszik. A héten evett: rakott zöldbabot, paprikás krumplit sertéshusival, petrezselymes tésztasalátát pulykával. Én a fűszerezést kicsit visszavettem, magunknak inkább utána fűszerezem. Reggeli: rántotta, zabkása, vajas kenyér sonkával, virsli, tejbegríz. Uzsi nagyon változó: 1 kis pogácsa, gyümölcs keksszel, tejszelet, de volt már, hogy virslit evett. A vacsi mindig tejpép (mivel a tápszert nem issza meg), tízórai valamilyen tejtermék, puding, krémtúró, joghurt + ha kér gyümi.

Nálatok hogy alakul?

2011. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 12 hónapos, reggeli májkrémes vagy párizsis kenyér,kakaó. Tízórai gyümölcs vagy joghurt. Ebéd leves vagy főzelék,de amit mi is eszünk,külön nem főzök neki.Uzsonna puding, vacsora meleg tej.

Napközben délelőtt mindig alszik, délután változó. Egyedül eljátszik, sétálgat fel-alá a lakásban, hintázik, miközben főzöm. Nagyon elvagyunk,imádom.

2011. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :-)

Az első válaszolón teljesen elcsodálkoztam 13 hós a lányom és még életében nem ivott meg egyszerre 200 ml folyadékot, nemhogy tápszert :-) 11 hónapos kora óta nem issza meg a tápit :-(

A kettes válaszolónak :-) A lányom 7-kor kel, reggeli tejpép, vagy kalács. 10 körül tízórai 1 alma, vagy vmilyen gyümi. Délben ebéd, amit mi eszünk. Uzsonna fél 4 körül, joghurt túrókrém, pogácsa, vmi rágcsálni való. 19-kor vacsi tejpép vagy kenyér(kifli, kalács) sajt, sonka... nemigen érdekli az evés, mióta örökmozgó lett... :-)

2011. nov. 11. 20:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A kisfiam nagyon jó evő , sokat is iszik. Éjszakánként lecsúszik még 200 ml tea is. :) Ezért aztán pelust is cserélunk hajnali 4-kor. Ő a tejpépet nem hajlandó megenni. Öklendezik tőle, így maradt a tápszer, meg a normális vacsi és reggeli.

2011. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!