Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megúsztuk a hasfájósságot! A...

Megúsztuk a hasfájósságot! A hisztiből duplán kapunk?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisfiam. Minden napi hiszti köszöntött be jó néhány napja! Nehezen megy az elalvás. Látom hogy fáradt, álmos, ahogy korábban is. Eddig el is aludt hamar, de mostanában elkezd sírni, megfeszíti magát, hergeli magát a sírással, van hogy eltelik 2-3 óra is mire le tudom nyugtatni. De lehet hogy annyira elfárad, hogy nem bír "üvölteni"! Hozzáteszem, hogy én is nagyon lefáradok közben, bohóckodok, mondókázok.....amit csak lehet, de néha tehetetlen vagyok. És az evések előtt is előfordul ez. Egyik pillanatban még nyugisan játszik, közben elkészítem a tápszert, de mire kész indul a hiszti. Volt, hogy az evés kimaradt és álomba hisztizte magát. Mi lehet ez? Mit tehetnék, hogy ez ne legyen? Tapasztalatok? Jók és rosszak?
2011. nov. 13. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

5 hónaposan még nem hisztizik egy baba, az majd másfél-két évesen jön.

ez inkább kimerültségtől való sírásnak tűnik nekem, nem lehet, hogy 'túlszórakoztatjátok'? Írod, hogy sokat mondókázol, bohóckodsz neki. Szerintem hagyni kell néha egyedül is elleni őt, persze nem akkor, amikor sír, hanem amikor jó kedve van, eljátszik pl. játszószőnyegen. Van napirendetek? Az nagyon fontos. Illetve ha evésidőben is sír, akkor lehet, hogy hamarabb kellene etetni, már lehet, hogy nagyon éhes.

Altatáshoz pedig sötétíts be, szoptasd meg, feküdj mellé és várj. Ne szólj hozzá, mert csak felébred, túlpörög. Vannak babák, akiknek a fehér zaj jön be, porszívó, hajszárító, annyira felpörögnek, hogy másképp nem tudják kizárni a külvilágot.:)

2011. nov. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van rosszul fejeztem ki magam. Tényleg inkább nyűgösség, de az extra! Van (illetve úgy fest csak volt) napirendünk. Reggel 6-kor kel, eszik, alvás. 9/9-30 körül ismét evés, játék, ha reggel nem aludt vissza akkor ilyenkor szokott. 12-13 között ebéd. Ebéd után 2-3 óra alvás. Ezután evés, játék stb. 18-19 körül fürdés és alvás reggelig. Nagyon flottul ment minden. De ez az egész most felboulni látszik :-( Kitartó vagyok és türelmes, de kicsit most tanácstalan is.
2011. nov. 13. 15:57
 3/10 anonim ***** válasza:
5 hósan még tényleg korai a valódi "drámázós" hiszti, inkább valami konkrét oka van a sírásnak, akár - mint előttem írták - a túlpörgés, vagy hasfájás, fogfájás.
2011. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egy baba napirendje valóban sűrűn változik, lehet, hogy már nappal kevesebb alvást igényel. Kitartás és pár nap-egy hét alatt beáll az új napirend, meglátod. :) Figyeld, hogy mikor álmos, és próbáld meg letenni, még ha nincs is itt az ideje. De valóban lehet a foga is, nem látod, hogy valahol készülődik? (elöl alul szokott jönni az első)
2011. nov. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 alaszka ***** válasza:
Enyém is 5 hónapos, és az enyém is megváltozott mostanában, én a fogzásra és mozgásfejlődésre gondolok, ez megviseli őket, már többet mozognak, ha netán már fordulni is tud, akkor ezt nekik még "fel kell dolgozniuk". Enyém mondjuk soha nem aludta át az éjszakát, én ezt el se tudom képzelni...Az enyémre este 9 körül jön a nyűglődés, és éjfél mire elalszik, aztán kétóránként szopizik...nem tudom mit lehet ilyenkor csinálni, mi most "tűlélünk". Pedig nekünk a hasfájás is kijutott...Próbáld ki esetleg neki a Viburcol kúpot, lépten-nyomon ezt ajánlják, nekünk semmit nem használt...:(
2011. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lesznek még ilyen átmenetek, nálunk pl másfél-két hónapja volt legutóbb, amikor a lányom átállt a két napközbeni alvásról egyre. Ilyenkor kell még egy kis türelmet elővarázsolni, mert a babák nagyon könnyen felveszik az anyák hangulatát. :-/

Az viszont biztos, hogy ez még nem hiszti, 1 éves kor körül elkezdi kifejezni az akaratát, de az igazi hisztikorszak 2 éves kor körül jön.

Nem könnyű, de próbálj meg rugalmas maradni, mert a babáknál az az egy biztos, hogy semmi sem biztos, mindig készen kell lenni a változásokra, és ahhoz igazodni.

2011. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Még nem érezni, hogy bújna ki a fogacskája. Köszönöm a válaszokat, remélem még lesz néhány....jó olvasni a tapasztalatokat.

Remélem, hogy hamar beáll az új napirendünk, ha ez áll a nyűgösség hátterében.

2011. nov. 13. 16:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem érezni, de jele sincs? Nyálzás, rágcsálás, hasonlók? Mert én sem éreztem sőt, mondogattam, hogy szerintem a felsők jönnek, mintha azt látnám, erre a két alsó bújt ki.

Meg persze mozgásfejlődés is jó tipp, meg az alvás igény is ilyenkor kezdett csökkenni nálunk. Én azt csináltam, hogy inkább abbahagytam az altatást, és kitettem még negyed órára játszani, aztán újrapróbáltam.

2011. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy kicsit mindenkinek igaza volt. Túlszórakoztattuk őt, és túl sokáig. Kicsit elszúrtam az utóbbi napokat és megvártam, amíg enni kér, de ezt még nem kellett volna. Talán az én kimerültségem is közrejátszott. Örülök, hogy írtam az oldalra, és nagyon segítőkész válaszokat kaptam. A mai nap ismételten jól telik, node nem kiabálom el. Nyugtával dicsérem a napot! Mindenkinek nyugodt, vidám napot kívánok!
2011. nov. 14. 13:08
 10/10 anonim válasza:
Hát szerintem ez nem egy sima hiszti. Én arra gyanakodnék, hogy fáj a pocakja. Próbálj köménymagos teát itatni Vele és egy pár csepp Infacolt. Csúcs szuper kombináció. Egy próbát szerintem megér :-)
2011. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!